Jelenleg 22 vendég és egy tag online

Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Submarine

Submarine 5 hónapja 1 hete #63369

• akkufuro [ELSA]
  • akkufuro profilkép
  • TÁVOL
  • Hadnagy
  • Köszönetek száma: 110
Hát voltam PTn kivártam a soromat és mentem tengeralattjáró csatába. Mit mondjak k...va jó lesz .Ha egyik oldalon kihal az összes rombi és SM akkor gyakorlatilag sérthetetlen lesz a maradék SM ha van idő egyedül kiirthat mindenkit. Ha nem jól tudom esetleg hogy a lemerült SM-t csak vizibombával lehet killezni és az csak a rombikon van akkor nyugtassatok meg.
Utolsó szerkesztés: 5 hónapja 1 hete Írta: akkufuro.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Köszönetet mondtak: Shardik4

Submarine 5 hónapja 1 hete #63370

• Shardik4
  • Shardik4 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajómester
  • Köszönetek száma: 48
Jól hangzik . Legalább a csapat összeálítással jobban fognak foglalkozni a wgnél vagy nem nagyon lessz senki aki cirkáloval vagy csatahajóval menne erre a játékmódra .

Submarine 5 hónapja 1 hete #63372

• akkufuro [ELSA]
  • akkufuro profilkép
  • TÁVOL
  • Hadnagy
  • Köszönetek száma: 110
No para egyenlőre VÁLASZTHATÓ csatamód mint a Space meg a többi Legalábbis remélem nem lesz általános
Utolsó szerkesztés: 5 hónapja 1 hete Írta: akkufuro.

Submarine 5 hónapja 1 hete #63374

• Shardik4
  • Shardik4 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajómester
Ezért írtam hogy ebben a játékmódban ha elcseszik csak tengeralatjárók meg rombolók lesznek mert mást nem fognak bevinni a játékosok . Meg ki is kopik mint az Armsrace

Submarine 5 hónapja 1 hete #63393

• llw99
  • llw99 profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 1980
Eddig a németeket érzem a leggyengébbnek az eddig kipróbált 3 tengeralattjáró közül :angry:
U69.jpg

Életerő: 8300
Max sebesség: 24 / 15,6 csomó (felszíni / vízalatti)
Tengeri láthatóság: 4,3 (4,6)km / 2,2(2,6) km (felszínen (szonározva) / vízalatt (szonározva))
Légi láthatóság: 1,4 (1,5) km / 0,7 (0,8) km (felszínen (szonározva) / vízalatt (szonározva))
Torpedó: 5x1
Torpedótáv/-újratöltés/-max.sebzés/sebesség/észlelhetőség: 6,6 km/ 67 mp/ 15400 HP/ 58 csomó/1,2 km
Szonártáv/újratöltés/működési idő: 6,6 km/ 8 mp/ 25 mp

S-1.jpg

Életerő: 8300
Max sebesség: 26,3 / 16,6 csomó (felszíni / vízalatti)
Tengeri láthatóság: 4,5 (6,1)km / 2,2(3,5) km (felszínen (szonározva) / vízalatt (szonározva))
Légi láthatóság: 1,6 (2,2) km / 0,8 (1,2) km (felszínen (szonározva) / vízalatt (szonározva))
Torpedó: 4x1 / 2x1 (első/hátsó)
Torpedótáv/-újratöltés/-max.sebzés/sebesség/észlelhetőség: 8,7 km/ 81 mp/ 8967 HP/ 62 csomó/1,3 km
Szonártáv/újratöltés/működési idő: 8,7 km/ 6 mp / 20 mp

Cachalot.jpg

Életerő: 9900
Max sebesség: 24 / 15,6 csomó (felszíni / vízalatti)
Tengeri láthatóság: 4,9 (7,3)km / 2,4(4,2) km (felszínen (szonározva) / vízalatt (szonározva))
Légi láthatóság: 1,9 (2,9) km / 1 (1,5) km (felszínen (szonározva) / vízalatt (szonározva))
Torpedó: 4x1 / 2x1 (első/hátsó)
Torpedótáv/-újratöltés/-max.sebzés/sebesség/észlelhetőség: 10,5 km/ 8 mp/ 10100 HP/ 64 csomó/ 1,3 km
Szonártáv/újratöltés/működési idő: 10,5 km/ 10 mp / 35 mp

Legalábbis nálam jobban működött az S-1 és a Cachalot, mint az U-69, illetve a csaták végén a Tier 6-os szovjet és az amerikai tengeralattjárók általában előrébb végeztek mint a német.
Köszönetet mondtak: leopardusz, Rallyefan81, Andurin77

Submarine 5 hónapja 1 hete #63394

• Andurin77
  • Andurin77 profilkép
  • TÁVOL
  • Hadnagy
  • Köszönetek száma: 385
Mentem én is néhány kört a tesztszerveren. Igaz, a tengeralattjárót kivárni most csak kétszer volt időm.

Elég birka és átgondolatlan a teszt így. Sejthető volt, szinte mindenki azt szeretné kipróbálni.

Eddigi tapasztalatom az, hogy elég nehéz vele hatékonyan játszani. Csak az amerikait sikerült kipróbálnom.
Volt egy tengeralattjáró és egy cirkáló killem vele. Kép nincs sajnos.
Nagyon nehéz, illetve még nagyon ismeretlen számomra a kezelése. Bizonyára sok gyakorlással hatékonyabban is lehet használni.

Mivel más hajóosztályokkal sokkal könnyebb bejutni, így mentem két csatát rombolóval és egyet hordozóval.

A hordozós csata elegendő volt arra, hogy érezhető legyen, a hordozó használhatatlan gyakorlatilag ellenük. Az egyikük elcseszte a dolgot és megpróbált kiszedni, én meg jól fölé álltam a hordozóval és csata végéig ügyeltem rá, hogy a dolog így is maradjon. Irogatott valamit a chat-be oroszul, de nem nagyon érdekelt. Amikor fel jött, lőtte a másodlagos, meg ha épp ráértem, akkor kapott rakétát. Legalább nem okozott több problémát.

A rombolós csaták viszont érdekesek voltak. Nagyon nem értek a rombolókhoz ezt előre kell bocsájtanom.

A lényege a dolognak, hogy még több dolguk lesz a rombolóknak, ha bekerülnek egyszer majd a játékba ezek a vízalatti hajók.
Mind a két csatában nagyon fontos volt, hogy maradjon romboló a csata végéig vagy legalább addig míg az ellenfél tengeralattjáróit el nem kapjuk. Az első csatában ez nem sikerült. Az összes cirkáló,romboló, még a hordozó is engem lőtt. Sajnos a végére elfogytam. A megmaradt cirkálónk meg csak nézett, mint a lukinyúl, mert semmit nem tudott csinálni. Ki is kaptunk. Hiába kértem, hogy ne a rombolókat kergesse, őt nem érdekelte a dolog.

A második csatában már értelmesebb csapat volt. A csatahajók kicsipegették a cirkálókat, míg a cirkálóink aprították a rombolókat, meg akit épp elértek. Én meg füstbe menekülve igyekeztem túlélni a hordozó támadásokat. A cirkálók így is jól megszorongattak.
Mikor végre nyugalom lett, útba indultam és levadásztam az ellenfél tengeralattjáróit. Ez már csak jutalom játék volt. A végén még bosszúból kiszedtem az ellenfél hordozóját is.

Összességében látok fantáziát ebben az új fejlesztésben. Én azt is merném mondani ennyi tapasztalat után, hogy be lehetne vállalni a random csatákba is a tengeralattjárókat.

Sok feltétellel, az igaz.

Egyik ilyen, Hogy sokkal jobban figyelni kell a rombolókra a többieknek. Muszály lenne védeniük és támogatniuk, hogy legyen valaki, aki majd a bosszantó, vízalatti bandát kivégzi.

Nagyon visszább kellene tenni minden játékosnak néhány lépést a játék kezdete felé, amikor még többnyire tudták, melyik hajóosztálynak, mia dolga.

Ha most is így lenne, T6-g simán be lehetne tenni a tengeralattjárókat.
A régi, kő-papír-olló mentalitást kellene csak feléleszteni.

Első körben a felspottolódott cirkálóktól kell hamar megszabadulni. Csatahajók, cirkálók, hordozók dolga lenne. Addig a tengeralattjárók még fel sem fejlődtek a támadáshoz.

Második körben minden létező tűzerővel kiiktatni a rombolókat, meg bárkit, akin mélységi bomba van. Itt ugye első körben a rombolóktól kell gyorsan megszabadulni. Nem tudom, lesz-e még más hajón is.
Utána már könnyü nyerni. A rombolók levadásszák a tengeralattjárókat és kész is.

Most legalábbis nekem ezt jött le a játékból.

Submarine 5 hónapja 1 hete #63404

• Jaszon [DPH]
  • Jaszon profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 739
Köszönet a tapasztalat megosztásáért :) Hogy lesz-e más hajókon sub elhárításra alkalmas fegyverzet?Hát néhány cirkálón látható akna és mélységi bombavető hogy aztán ezek működni is fognak e az már más kérdés.
Pl:Kirov tatján is jól látszódnak a mélységi töltetek vagy épp a Fiji-nél is ott vannak(meglepődnék ha pont az angol CA ág nem lenne képes ellenük harcolni hiszen a háború alatt talán ők küzdöttek velük a legtöbbet)
De a WG nem igazán tartja magát "néha"a valósághoz :whistle:
Ascott_steel2
Utolsó szerkesztés: 5 hónapja 1 hete Írta: Jaszon.
Köszönetet mondtak: Mcarthur73, Shardik4

Submarine 5 hónapja 6 napja #63407

• Shardik4
  • Shardik4 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajómester
Remélem csak t8 és felett rakják be öket .
Ne csesszék el mindenki játékàt .
Így még a t5 ben lehetne játszani ezek nélkül .
De majd látjuk mi lessz .
Elöször úgyis külön módban tesztelik mit szólnak hozzá az emberek .

Submarine 5 hónapja 6 napja #63410

• Rolesz81
  • Rolesz81 profilkép
  • TÁVOL
  • Alhadnagy
  • Köszönetek száma: 117
Ebben a formában még korai lenne betenni őket a játékba, bár jó irányba haladnak. Az viszont biztos, hogy a DD-k alapvető szerepe változik meg, és ezzel együtt a játék is nagyon más lesz mint eddig. erre fel kell készíteni a játékos közönséget alaposan. Személy szerint nekem nem igazán ment a SUB játék, de láttam videót ahol gyakorlatilag lehoznak vele egy egész meccset. DD-n kívül szinte semmivel nem lehet hatékonyan vadászni őket, még könnyű cirkálóval sem hacsak nincs rajta depth charge. És ami még problémás szerintem az az, hogy a SUB aksija ha le is merül attól még nem kell a felszínre jönnie, csak pingelni nem tud. Ezen szerintem fognak változtatni.
Köszönetet mondtak: Szete58, Jaszon, Shardik4

Submarine 3 hónapja 3 hete #64087

• Andurin77
  • Andurin77 profilkép
  • TÁVOL
  • Hadnagy
  • Köszönetek száma: 385
Kis élménybeszámoló, hamár sorra kerültem.

Azt tudni kell, hogy tele van botokkal, mert boldog-boldogtalan tengózni szeretne.

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Kerestem valami kapitányi skillt, ami jónak tűnhet akár. Beállítottam mindegyiket erre a paraméterre és had szóljon.

Kellett néhány csata, hogy legalább valami fogalmam legyen róla, mi merre van és hogyan is mennek a dolgok.

Azután sikerült végre egy jó csatát is mennem. Nem csak botokat kitorpedózni.

Ezen fellelkesülve mentem gyorsan - jó vicc, minden értelemben - még egy csatát.

Nagyjából kezdem érteni, hogyan is akar ez a dolog működni.

A rombolót úgy kaptam ki, hogy megpróbált legázolni. Majd legközelebb...

Vélemény?

Az is van. Jelenleg tényleg jobb hogy csak saját játékmódja van. Nagyon erősnek érzem és egyben gyengének is a tengeralattjárókat.

Nagyon erős azért, mert ha valaki kicsit is megtanulja, hogyan kell használni, kegyetlen dolgokat lehet művelni vele és még nagyon nem tudja senki, hogyan kell ellene védekezni.

Romboló, könnyűcirkáló igen, de nem erre gondoltam. Csapatként, hogyan lehet őket elhárítani. Ez a legnagyobb gond jelenleg velük. Az ellenszerüknek oda kell menni és lebombázni őket. Csak ez a legnehezebb része, mert az ellenfél kilövi őket. Az USA tengó meg 10 km-ről is kikapja a csatahajót.
Működhet a vadásztengeralattjáró taktika, de ehez nagyon érteni kell a játékot. Mert bizony percekig lehet izzadni odalent mire sikerült a másik tengót kikapni. Közben a ping (szonár...mindegy) lemerül, mint a rossz telefon és utána csak nézzük egymást, mert torpedóval szemre eltalálni bárkit is marha nehéz.
Mint a mellékelt példák mutatják, lehetséges a dolog. Viszont ha a túl oldalon is érti a játékot a tengós, akkor az életben ki nem szedem. Fel jönni meg fell kell. mert akku nélkül nincs ping.

Gyenge azért, mert papír. Egy kis figyelmetlenség, valahol bejön egy romboló vagy besettenkedik alul egy tengó és lehet is hozni másik hajót csatába. Lassan fordul, lassan csinál mindent.

A másik baj még, ha elfogytak a tengókra veszélyes hajók, akkor gyakorlatilag döglött a csata. A maradék hajók menekülőre fogják és nem lehet utolérni őket. Ez így elég átgondolatlan valami.

Amúgy nyugis játék. Főleg ha érti már valaki mit és hogyan kell pingelgetni és legfőképpen mikor.

Az ellenfél tengója meg szépen merül, ha kilőjük.

Köszönetet mondtak: Szete58, leopardusz, Jaszon, old_sergej, Luperator

Submarine 3 hónapja 3 hete #64088

• old_sergej
  • old_sergej profilkép
  • TÁVOL
  • Törzsőrmester
  • Köszönetek száma: 13
A próba holnapra marad,ha lessz energiám kivárni a sort.

Submarine 3 hónapja 3 hete #64089

6 kör után már ilyen stabil eredményeket érek el... :lol:
Viszont random csatába k*rvára ne legyen betéve

shot-20.05.31_19.37.29-0660.jpg

shot-20.05.31_19.38.25-0608.jpg

"None of you seem to understand... I'm not locked in here with you, you're locked in here with ME!"
Köszönetet mondtak: Jaszon

Submarine 3 hónapja 3 hete #64092

• Groszfater
  • Groszfater profilkép
  • TÁVOL
  • Őrmester
  • Köszönetek száma: 8
Én is kipróbáltam mind a hármat....
Az Ámbráscet messzebbre lő, de nehéz vele eltűnni, lassan manőverezik.
Az U69 - ezekre a próbakörökre - szerintem, az ideális. A torpedótáv nem egy nagy, de nagyon jól lehet vele csendesen manőverezni és mélyre merül. Számtalanszor bújtam el rombolók, cirkálók elől.
Az S1 ugyanez, csak kicsit gyengébb.
Sokan csak akkor merülnek, ha felfedezik őket. Én már az elején periszkópmélységen indulok, ott nem fogy az akksi, de sokat mehetek közel az ellenhez. Ha elengedtem a torpokat, akkor viszont, ha lehet, folyamatosan pingelni kell az érzékelőpontokat, hogy a torpedók ráforduljanak a célra.
Elhárítás: nagyon meg fog változni a játékmenet. A csatahajók mellett kell legyen egy könnyűcirkáló, aki odaér, ha baj van és a szonárral felderít, ha kell vízibombát dob...Az elején ki kell nyírni a rombolókat, hogy a saját tengók csemegézhessenek. Felértékelődik a hidroakusztikus keresés.
Korai lenne még ramdomba rakni őket, de izgalmasabb lesz a játék...
Utolsó szerkesztés: 3 hónapja 3 hete Írta: Groszfater.
Köszönetet mondtak: leopardusz, Luperator

Submarine 3 hónapja 3 hete #64094

Mindegyik tengeralattjáró ugyanolyan mélyre tud merülni... :dry:

És úgy, hogy csatahajókon, nehézcirkálókon és cv-n nincs semmi védekezési lehetőség ellenük, teljesen felborítanának mindent. Már így is a játékosok nagy része nem tud különbséget tenni csapattárs és ellenfél között, nem hogy tudatosan felvenni a harcot egy ilyen osztály ellen.

"None of you seem to understand... I'm not locked in here with you, you're locked in here with ME!"
Köszönetet mondtak: leopardusz, Luperator

Submarine 3 hónapja 3 hete #64095

• Luperator
  • Luperator profilkép
  • TÁVOL
  • Tizedes
  • Köszönetek száma: 11
Max most már nem a romboló lesz az elsődleges célpont meccs elején hanem ezek.. Fura a sors, én első nap megkaptam mind a hármat, csak engem meg nem érdekel. Számomra elegendő hajó van a játékban még bőven.
Ha a cv rework azt hozta, hogy együtt mozognak a hajók,csak lesz megoldás erre is. Előre látom, ahogy kezdődik majd a cv vadászat :cheer:
Az oldal motorja a Kunena fórum

Fórum hozzászólások

Hasznos oldalak

Cikk hozzászólások