Submarine

  • Lord
  • Látogató
  • Látogató
3 éve 9 hónapja #64096 Írta: Lord
Lord válaszolt a következő témában: Submarine
A tengeralattjárókkal az a legnagyobb probléma, hogy egyes hajótípusok (nehézcirkáló, csatahajó, cv) nem tud ellene védekezni és effektív lenni. Értjük, hogy a rombolók ellen sem tudnak mit tenni igazán de arra is ott vannak a lehetőségek azért. (torpedók alapján nagyjából meghatározni a helyet, hol volt és kikövetkeztetni merre mehetett, más rombolók, radaros cirkálók és cv spot.) A torpedók nem sebeznek akkorát (kivéve a pingelt, mert instant citadella sebzést okoz) de vízbetörést tudnak csinálni és gyors a torpedó betöltési idő mint az európai rombolóknál. Az egésznek a vége az lenne, hogy mindenki keresi a a subokat ők meg a csatahajókat támadják és ki sem tudják igazán kerülni őket. Elfogult vagyok a csatahajósokkal de valljuk be, hogy így is őket támadja már kb mindenki. Ezt a dd elsődleges célpontot meg hagyjuk már, hány olyan csatában volt részetek, hogy tényleg elsőként rájuk vadásztak és hány olyan volt amikor a radaros könnyű meg nehéz cirkáló sem lövi de még a cv sem őt spottolja hiába van csak egyedül. A rombolók is már a füstben ülve dobálják szotyihéjjal a csatahajókat. Tudom, sokan utálják az eu rombikat de a füst nélkül még ők azok akik leginkább romboló típusnak megfelelően használják a hajóikat. A subok behozatalával már a rombolókat is folyamatosan lehet spottolni, ahogy a sziget mögött megbúvó hajókat is. Mindenkinek folyamatosan mozgásban kell lenni és rohangálni a pályán mint a mérgezett egér, mindenféle taktikát nélkülözve. Sokaknak a subokra áll a cerka, megértem, király dolog is de randomban nagyon örülnék ha nem raknák be.

Másik gondolat, hogy véleményem szerint a rombolókkal a legnehezebb játszani. Menni előre, spottolni, foglalni, figyelni a másik romolót, cv repülőket kerülgetni, tartani a radar távolságot, torpedózni stb. Egyáltalán nem egyszerű és tapasztalataim szerint a legtöbb játékos nem is tud velük játszani. Ezzel csak az a probléma, hogy a romboló hiánya vagy effektív jelenléte nagy mértékben hozzájárul, hogy győzünk e vagy sem. (lexivel mindig a dd-re vadászom a csata elején és ha sikerül kikapnom őket onnan már szinte biztos, hogy nyerünk) A subok még nem tudom mekkora szerepet fognak vállalni a csatában de az biztos, hogy a rombolók tudnak ellenük menni és ezek a feladatok mellé még ezt a terhet is az amúgy sem profi rombolósok vállára rakják. Főleg randomban amikor a cirkálók sem segítenek a dd-nek, a romboló nem végzi a dolgát és hátul van, már most egy káosz a csata és még ezt akarják megbolondítani. Mindenesetre én kétkedve fogadom, hogy olyan nagy szükségünk lenne rá. (a külön csatamódban persze nem zavar)

Végül pedig, ez a külön csatamód jelenleg egy éles nagy teszt. Itt mutatkozik meg, hogy mennyire érdekli ez a játékosokat és mennyire örülnek neki. Ha pozitív visszajelzések jönnek (és már leírtam, hogy a wg alaposan megszűri milyen véleményeket szeretne látni, hallani) akkor nem kizárt, hogy berakják randomba is. Aki kipróbálta látta, hogy az esetek legnagyobb részében botok voltak a csatahajósok. Őszintén remélem, hogy a wg nézi hány csatahajós jelentkezett és a nagy összegző statisztikába nem fogják vagy nem úgy fogják majd beleszámítani a botokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 9 hónapja #64097 Írta: szabi62
szabi62 válaszolt a következő témában: Submarine
Jelenleg azt látom a legnagyobb problémának, hogy a bot rombolók, és a mélyvízi bombás bot cirkálók nem támadják a tengeralattjárókat, így ha olyan csatába kerül az ember, mondjuk pont csatahajóval, ahol nincs "élő" játékos az saját oldalán az említett hajókkal, az egyből bukta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 9 hónapja #64098 Írta: Luperator
Luperator válaszolt a következő témában: Submarine
Magadnak mondasz valahol ellent, mert azt mondod nem elsődleges célpont a romboló de te azt támadod ha a Lexivel vagy. Én is. Sőt, ha spotolok egyet rögtön kérik is a tűztámogatást rá és ha van a közelben hajó, mindenki őket lövi. Pl Flambass is beszélt erről egy videójában, hogy ha rombolózik is, a Daringot viszi az instant füst miatt többek között. Plusz ott vannak a radaros cirkálók, egy jó cv játékos meg marha sokat lecsíp egy rajjal belőlük. A cirkáló se megy előre támogatni mert senki nem akarja azt megkapni amit a rombolónak szántak volna.
Én valahol szintén a csatahajóval játszókat sajnálom mert ha nincs mellettük támogatás, az a sok páncél meg a nagy ágyúk manapság nem sokat érnek. S még jönnek erre a tengeralattjárók.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lord
  • Látogató
  • Látogató
3 éve 9 hónapja #64099 Írta: Lord
Lord válaszolt a következő témában: Submarine
Nem mondok ellent magamnak, azt írtam, hogy mekkora jelentőséggel bírnak a rombolók, ezért vadászom őket de a játékosok többsége egy ostoba fasz, ezért a radaros cirkálók sem lövik azt a nyomorult dd-t, mert leszarják. A legtöbb játékos nincs tisztában a "kő-papír-olló" elvvel, mi lenne az alap feladatuk és hogyan tudják azt rendesen elvégezni. Nincs semmi összhang és senkit nem érdekel a másik, ezért is szarok a csaták és a tengeralattjáró emiatt csak rontana rajta a randomban a véleményem szerint.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 9 hónapja #64106 Írta: Rolesz81
Rolesz81 válaszolt a következő témában: Submarine
Azért szarok a csaták mert nem veszi számításba az MM a játékosok Personal Rating pontját. Ha ezt tenné, akkor nem fordulna elő túl gyakran az 5-6 perces csata jelensége. Valamiért a WG ezt szándékosan nem építi be a játékaiba. Biztos megvan az oka, de sosem fogok rájönni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #64107 Írta: Andurin77
Andurin77 válaszolt a következő témában: Submarine
Lassan mindenki hozzáfér a tengó teszteléshez.

Mondjuk ez a csata nekem nem tetszett.

Értem én, hogy a Das boot film után kell menni és úgy játszani.Én is előhalásztam a filmet és megnéztem előtte. Viszont ilyen közel menni és úgy torpedózni, szerintem nem szerencsés dolog.

Gondolom, még szokni kell az akusztikus torpedók használatát.

A videó hozzászólásai viszont tetszettek.



Mindenképpen szükséges, hogy mind a csatahajók, nehéz cirkálók, mind pedig a hordozók tudjanak ellenlépéseket tenni a tengeralattjárók ellen.

Ha már behozták ezt az életszerűtlen akusztikus célzást. Víz alatt, kilóméterekről célzunk szemmel, csak azért, hogy akusztikusan rávezessük a torpedót. Ezt valaki ép ésszel végig gondolta a WG fejlesztői közül? Akkor lehetne valami hasonló életszerűtlen megoldás a csatahajók részére is és persze a nehéz cirkálóknak is.

Kevésbé életszerűtlen, hogy a hordozó bombázó raja meg fel van szerelve vizibombákkal. Amit nem kell előre felszerelni, meg kiválasztani, hanem ott van a raj menüjében. Jó nagy késleltetéssel és csak a bombázó rajon. A nagy késleltetés meg azért kell, hogy ne csapdossák ki fél perc alatt a tengókat. Olyasmire gondolok, mint a fogyóeszköz vadászgép. Ott van a menüben, fel lehet használni, de legközelebb csak percek múlva.

Vagy ha már itt tartunk az ötleteléssel, szinte minden nagyobb hajónak van hidroplán a fedélzetén. Használjuk, vagyis fel lehessen használni olyan módon is, hogy megjelöljük neki a bugy-bugy helyét (értsd. ahol sejtik és jelölik hogy tengó van a mélyben) és felküldjük a hidroplánt, szórja meg azt a helyet vizi bombákkal. Persze kell balanszírozás, hogy egyik oldal se legyen túl erős, vagy túl pontos, de megnyugodna a csatahajós lelke is, hogy nem letolt gatyával várja a tengó támadását.
Fülelő eszköz legyen minden hajón, hogy ha egyedül marad, akkor is tudjon érzékelni, vagyis legyen jelölve a tengó helye. A hidroplánokat meg lehet küldözgetni. Elébb utóbb csak el fogy a tengó odalent.

Tudom, hülyén hangzik így leírva, de szerintem nem nagyobb hülyeség, mint az optikai célzás a mélyben ... akusztikus torpedóknak.

Szerk.: Még valami eszembe ötlött közben. Bizonyára láttátok, ahogyan a csatahajó egyetlen katapultjáról "özönlik" elő a sok hidroplán, holott egyetlen egy darab van a katapultra téve, meg talán van még egy-kettő tartalékban, szétszerelve.
Mi lenne, ha nem lenne ennyiféle hidroplán? Ahogyan a fogyóeszközöket is összevonták, legyen összevonva a hidroplán is.
Arra gondolok, hogy egyetlen típus legyen. Mivel így is szopatva vannak a csatahajósok, az aktív idejük legyen annyi mint a felderítő gépeknek, de:
- ha elleséges repülők közelednek, akkor támadják meg őket
- ha az őrjáratozási zónában felderítenek tengót, támadják meg bombákkal, rakétákkal, plüsmackókkal, bármivel.
- ha támadásra kerül sor, támadás végeztével térjenek vissza a hajóra.

Igen, minden funkció utána leáll egy időre. Az újra felhasználási időt lehetne kicsit balanszírozni, de a csatahajónak nem kéne azon agyalkodnia, hogy milyen hidroplánt válasszon indulás előtt. Egy féle van, ami minden feladatot ellát. Felderít (tüzelési hatótávot növel ), levadássza a támadó repülő rajt, felderít és megtámad ellenséges tengeralattjárókat.

Odáig már nem megyek el a dologban, hogy ha a csatahajók másodlagos fegyverzete automatikus, akár lehetne a hidroplán fogyóeszköz is az. Úgy működne, mint a hordozók vadászfedezete.

Tudom, a távolság növelése miatt nem volna célszerű, mert csak akkor kellene felhasználni, mikor tényleg kell. Viszont csak ötletelek.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja Andurin77 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Luperator, Lord

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.341 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.