Rangsorolt csaták / Ranked Battles

Több
6 éve 2 hónapja #50140 Írta: Barbar22sv1
Barbar22sv1 válaszolt a következő témában: Kérdés
Első rankedem volt. Feljutottam 9-ig,aztán vissza estem 11-ig. Végül 10-en zártam, elfogyott a cérna. Viszont sok jó meccs volt, és mivel csak NC-vel mentem, ki húztam az Iowát csak rankeddel. Szerintem érdekes volt ez a szezon. :cheer:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: geotigris9

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #50143 Írta: geotigris9
geotigris9 válaszolt a következő témában: Kérdés
Befejeztem a rankedet, bár hozzá kell tegyem egyáltalán nem volt tervben a rankedozás, és nem is igen játszottam újra mostanában csak a közelmúltban a játékkal és egy hete álltam neki ahogy volt rá időm. Első sorban Bensonnal mentem és próbálkoztam, végül ami hajóm még szóba jöhetett a sorban azzal is mentem 1 - 2 kört, de azok nincsenek kihúzva alap hajótest van többön még Kageró ami rendben volt rankedre a Bensonnal. A vége felé Kageroval mentem inkább R10-t elérve vele R10 és 2* ami legjobb volt. R10 alatt csaták 99% -n teljesen lemosta a csapatot az ellen ahol voltam és estem szépen vissza R11-e ott is általában 1* vagy tovább R12-e.

Mivel 200 csatán túl vagyok és nem jutok tovább itt vége részemről. Hiába kapaszkodtam vissza R10-e tízen akárhányszor mindig jött valami bukó sorozat 3 - 5 csatával.

R10 alatt nagyon kijött a radaros hajók száma, döntően befolyásolta a csatákat és el is döntötte állatlában a végkimenetelt.
Prémium Loyangok (Lónyál) hajók döntötték el már előre a csatákat.
Nem tudtál foglalni úgy, hogy ne lettél volna folyamatosan felderítve.

A végére egy X-k eljutás R10-e és az eredmények.








Ezen a csatán sikerült a DD t megkínálnom torpival a legelején, ami el is döntötte lényegében a csatát a foglalóban szépen benyelte a füstben. (Néha lehet nekem is szerencsém. :) )

Egyébként voltak szépen kiélezett csaták is ahol jó volt néha hogy nekem kellet lehozni a végén.



Más osztályú kihúzott hajóval vagy lónyállal valószínűleg előbbre is tudtam volna végezni.
Azt azért megnézném ha valaki mostanában BENSONNAL eléri R1 -t az nyugodtan írja meg.
Lehet a nap szak sem volt mind1 mikor nyomult az ember mint korábban Puma írta.
Valamint Ranked legelején megcsinálni szerintem esélyesebb, haladósabb mint a vége felé de ez teljesen hipotézis a részemről.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja geotigris9 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Mydgard

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #50156 Írta: Hipper23
Hipper23 válaszolt a következő témában: Kérdés
Sziasztok!

Én elég későn kezdtem ezt a szezont, egyszer voltam eddig rank1-es kb. másfél éve szintén T8-ban 600 csatával ;) Azóta 2-szer rank5. A T7-est nem bírtam idegekkel a sok Belfast miatt a ,másikra nem volt időm.

Most sikerült a rank1 275 csatával, abból 191 Kageroval a többi vegyes, többnyire Atago. Szerintem ez a szezon a Belfastoshoz képest sokkal kiegyensúlyozottabb volt.

Lo Yang: érezhető volt, hogy egy kicsivel többet ér ez a DD ebben a szezonban a többinél, de mivel átlagban ugyanannyi volt velem mint ellenem ez nem befolyásolt. Kageroban ülve én úgy éreztem lehet ellene játszani (nyilván nem egy ágyúpárbajra gondolok 1v1 és nem is arra h füstből próbálom kitorpolni), ki lehetett sokszor használni, h a KAgerora ugrottak mint tyúk a takonyra soxor túl nagy önbizalommal is;) Ez minden rombolóra igaz volt.

Benson: kifejezetten gyengének tűnt ebben a mezőnyben.

Z: Meglepően gyengének tűnt az én meccseimen én sokkal többet vártam tőle, azt hittem méltó vetélytársa lesz a Lo Yangnak, hát sokszor még a Bensonnak se volt.

Kiev: az a pár "örült" aki behozta nagyon jól játszott vele nálam, azért nem ajánlanám senkinek :D

Akaizebigyo: Bánom, hogy nem volt rá kapitányom, meglepett mennyire jól tolták vele sokan.

Kagero:
"miért nem füsttel jössz be rankedba??!?!?!"
"Azért mert akkor nem lennék több mint egy nagyon rossz Benson"
Nagyon jó spotter, remek cap lopó (NEM első szándékú capper!!), remek cap védő akár egyedül is.
16 torpedó az 16 torpedó és, ha van is sonar attól még ki kell kerülni ;) Amit sokan nem vesznek figyelembe, hogy az összes romboló típushoz képest ezzel kell a leginkább másképpen játszani, ezért ha egy gunshiphez szokott ember ül bele, abból nem szokott semmi jó kisülni.

Chapy/Edi/NO: Nagyon nem szerettem azt, hogy mindig ment a rinya, h az ellennek van nekünk nincs radarunk és már el is uralkodott az én feladom hangulat a csapat felén.

Nos nyilván másképp kell játszani radar ellen, nyilván nem állok be a cap közepére, ha tudom h van radar, hanem felkészülök a rövid futásra. Akit radar alatt kilőnek egy full HPs DD-ből az nagyon elrontott valamit, az nem vette számításba a radart, ami ha számítasz rá nem olyan rettenetes végzetes dolog, Tarts távolságot, legyél fedezék közelében, ha minden kötél szakad akkor fuss és rázd a segged.

Chapyt én is kipróbálatam, mikor nem ment a KAgeroval háááát 21 csata 28%-os winrate :) Ebből én azt vontam le, hogy a Chapy nem tartozik a könnyű hajók közé, egy jó játékos kezében hatalmas fegyver, de a többiekében csak a rosszkor elnyomott radarozásokról szólt és a gyors süllyedésről. Hozzátéve, hogy a legutóbbi VIII-as ranked óta a szegény Chapyról még a teljesen zöldfülűek is tudják h top prio és ráadásul ezt még a nagy részük be is tartja :)

A lényeg, szintén elmondható, hogy annyiszor volt csak az én oldalamon radar, ahányszor csak az ellennél szóval ez se befolyásoló tényező.

Atago/Takako/Mogami: Ezekkel megleptek, főként a jó játékosok. Nagyon hatékony flankeléseket tudtak menni akár egyedül is velük.

BBk: Csak NC-ztem párszor, azt is csak akkor, ha láttam, hogy CV lesz a meccsben. Meg is lett az első clear sky medálom :D

Most páran megköveznek majd, de én úgy éreztem, hogy a legkevesebb meccset a BBk döntöttek el. Sokkal többször dőlt el meccs azon, h az egyik oldal elvesztette az összes DDjét, mint azon, ha az összes BBjét:) Persze, ha bent volt egy remek BB játékos az simán csatadöntő volt, de talán ebből volt a legkevesebb.

Nagyon sok pocsék BB játékost láttam sajnos, nagyon alapvető hibákkal. Ennek gondolom az is az oka, hogy kevésbé tapasztalt játékosok jobban biztonságban érzik magukat egy BBben ezért ezt a hajóosztályt választják. Rengeteg elpocsékolt salvot láttam, rengeteg rossz fordulást, rossz megindulást, rossz meg nem indulást, rossz pozícióválasztást.

Azért jól BB-t játszani ugyanúgy nehéz mint bármi mást, talán csak itt egyel többet lehet hibázni (úgy érzik) ezért szeretik a kezdő játékosok.

Egyébként azt vártam, amit kaptam. A ranked továbbra is arról szól, hogy kiseggeld a rank1-et, minél jobb vagy annál kevesebb seggeléssel. 1,5 éve 600 csata 51% winrate kellet hozzá nekem. Most 275 csata 55%-os winrate, még van hova fejlődni. Egyszerűen el kell fogadni, hogy ez ennyi.

Mindenki tudja milyen winratet képes produkálni rankedban egy adott hajóval, aki már nyomott egy komolyabb szezont. Ha tudod mekkora winratere vagy képes (és nem hazudsz magadnak), akkor mivel a megszerzendő csillagok számát ismered, pontosan tudod h nagyságrendileg hány csatába fog kerülni neked a megszerezni kívánt rank. Persze számold még bele a csillagmentéseid gyakoriságát is (itt se hazudj).

Lehetsz bármilyen bukó vagy nyerő szériákban a winrated megmondja, hány csatára számíthatsz.

És, hogy mitől nő a winrated?: GYakorlás, tanulás, ellesés és játék játék játék, másképp nem megy.

Mitől csökken?: Nem, nem azért mert szarok a csapattársak. Azért csökken, mert buktál zsinórban 6-ot és dühből bemész még 4 meccset, amikben olyasmiket csinálsz, amiket normál állapotban nem :)

Ja és, hogy lett meg a rank1? Hááát, így szerintem keveseknek, mint nekem. Egy 10 győzelem és 2 vereség csillagmentéssel sorozat végén jött a döntő ütközet. Kellően ráizgultam, hogy lehet ez lesz az utolsó csata, amit mennem kell ebben a szezonban. Szinte remegett kezem lábam ÉS megcsináltam a legnagyobb hibát amit KAgeroval a legnagyobb szégyennek gondolok, berohantam cappelni (sose szoktam) és nem kilőttek, hanem kitorpedóztak a 2. percben :D A társaim, így 6vs7 -ben lehozták nekem a meccset, nem győztem hálálkodni :)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Hipper23 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Miskusz68, geotigris9, leopardusz, Rallyefan81, Mydgard, Shogun, Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #50157 Írta: GaiusHun
GaiusHun válaszolt a következő témában: Kérdés
Nekem nincs időm kiseggelni, 4-ről lemásztam rank3-ra, ott volt a rank 2 lehetősége is... de jött a wg faktor.... szóval rank3-on hagytam abba.
Amúgy összesen 3x vagy 4x jutottam ran 2-re. Mindig jött a lift vissza. Továbbra is azt mondom, a wg manipulálja a játékot. Amúgy mindenkinek gratula az elért eredményekhez ;) :cheer:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mydgard

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #50161 Írta: sgt_dog
sgt_dog válaszolt a következő témában: Kérdés
Grat. mindenkinek,idén is szépen fogyott a xanax :lol: .Meg kell barátkoznom a gondolattal,hogy ha jövő karácsonyig tartott volna a szezon,akkor sem értem volna a végére :lol: Ennyit ér a tudásom,majd okosodok a következő szezonig:)

Nem tudom mennyire szar átlag,erre futotta:)
Tirpitz csak 9 kört ment,de nagyon szarul muzsikált az én kezemben,a másik két bb klasszisokkal jobb volt.
A Benson ..felejtős volt...Hipper olyan semilyen,volt pár jó köröm vele,de akkor sem éreztem,hogy én hoztam le a csatát :lol: A Takao,és a NO viszont szépen tette a dolgát.

az meg hogy ki döntöttötte el a meccset...az,hogy a dd ér leggyorsabban foglalópontra,nem azt jelenti,hogy csak ő hozza a capet...kell a háttérmunka rendesen. a gyorsan haló dd ugyan úgy bukta tényező,mint a a sarokból bb-t gyújtogató cirkáló amikor 3-4 dd van csapatonként.bezony a Bismarckkal nem egyszer menni köllött foglalni,vagy támogatni.Szóval a győzelemhez nem kellett más csak jó romboló,jó csatahajó,meg jó cirkáló:)a többi részletkérdés:) A cv-ket azé nem említem ,mert amikor volt az kb mindig -1 hajó volt...tisztelet a kevés kivételnek,de ritka szar játékot produkátak..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Rallyefan81, Mydgard, Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #50164 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Kérdés

Hipper23 írta: Sziasztok!

Én elég későn kezdtem ezt a szezont, egyszer voltam eddig rank1-es kb. másfél éve szintén T8-ban 600 csatával ;) Azóta 2-szer rank5. A T7-est nem bírtam idegekkel a sok Belfast miatt a ,másikra nem volt időm.

Most sikerült a rank1 275 csatával, abból 191 Kageroval a többi vegyes, többnyire Atago. Szerintem ez a szezon a Belfastoshoz képest sokkal kiegyensúlyozottabb volt.

Lo Yang: érezhető volt, hogy egy kicsivel többet ér ez a DD ebben a szezonban a többinél, de mivel átlagban ugyanannyi volt velem mint ellenem ez nem befolyásolt. Kageroban ülve én úgy éreztem lehet ellene játszani (nyilván nem egy ágyúpárbajra gondolok 1v1 és nem is arra h füstből próbálom kitorpolni), ki lehetett sokszor használni, h a KAgerora ugrottak mint tyúk a takonyra soxor túl nagy önbizalommal is;) Ez minden rombolóra igaz volt.

Benson: kifejezetten gyengének tűnt ebben a mezőnyben.

Z: Meglepően gyengének tűnt az én meccseimen én sokkal többet vártam tőle, azt hittem méltó vetélytársa lesz a Lo Yangnak, hát sokszor még a Bensonnak se volt.

Kiev: az a pár "örült" aki behozta nagyon jól játszott vele nálam, azért nem ajánlanám senkinek :D

Akaizebigyo: Bánom, hogy nem volt rá kapitányom, meglepett mennyire jól tolták vele sokan.

Kagero:
"miért nem füsttel jössz be rankedba??!?!?!"
"Azért mert akkor nem lennék több mint egy nagyon rossz Benson"
Nagyon jó spotter, remek cap lopó (NEM első szándékú capper!!), remek cap védő akár egyedül is.
16 torpedó az 16 torpedó és, ha van is sonar attól még ki kell kerülni ;) Amit sokan nem vesznek figyelembe, hogy az összes romboló típushoz képest ezzel kell a leginkább másképpen játszani, ezért ha egy gunshiphez szokott ember ül bele, abból nem szokott semmi jó kisülni.

Chapy/Edi/NO: Nagyon nem szerettem azt, hogy mindig ment a rinya, h az ellennek van nekünk nincs radarunk és már el is uralkodott az én feladom hangulat a csapat felén.

Nos nyilván másképp kell játszani radar ellen, nyilván nem állok be a cap közepére, ha tudom h van radar, hanem felkészülök a rövid futásra. Akit radar alatt kilőnek egy full HPs DD-ből az nagyon elrontott valamit, az nem vette számításba a radart, ami ha számítasz rá nem olyan rettenetes végzetes dolog, Tarts távolságot, legyél fedezék közelében, ha minden kötél szakad akkor fuss és rázd a segged.

Chapyt én is kipróbálatam, mikor nem ment a KAgeroval háááát 21 csata 28%-os winrate :) Ebből én azt vontam le, hogy a Chapy nem tartozik a könnyű hajók közé, egy jó játékos kezében hatalmas fegyver, de a többiekében csak a rosszkor elnyomott radarozásokról szólt és a gyors süllyedésről. Hozzátéve, hogy a legutóbbi VIII-as ranked óta a szegény Chapyról még a teljesen zöldfülűek is tudják h top prio és ráadásul ezt még a nagy részük be is tartja :)

A lényeg, szintén elmondható, hogy annyiszor volt csak az én oldalamon radar, ahányszor csak az ellennél szóval ez se befolyásoló tényező.

Atago/Takako/Mogami: Ezekkel megleptek, főként a jó játékosok. Nagyon hatékony flankeléseket tudtak menni akár egyedül is velük.

BBk: Csak NC-ztem párszor, azt is csak akkor, ha láttam, hogy CV lesz a meccsben. Meg is lett az első clear sky medálom :D

Most páran megköveznek majd, de én úgy éreztem, hogy a legkevesebb meccset a BBk döntöttek el. Sokkal többször dőlt el meccs azon, h az egyik oldal elvesztette az összes DDjét, mint azon, ha az összes BBjét:) Persze, ha bent volt egy remek BB játékos az simán csatadöntő volt, de talán ebből volt a legkevesebb.

Nagyon sok pocsék BB játékost láttam sajnos, nagyon alapvető hibákkal. Ennek gondolom az is az oka, hogy kevésbé tapasztalt játékosok jobban biztonságban érzik magukat egy BBben ezért ezt a hajóosztályt választják. Rengeteg elpocsékolt salvot láttam, rengeteg rossz fordulást, rossz megindulást, rossz meg nem indulást, rossz pozícióválasztást.

Azért jól BB-t játszani ugyanúgy nehéz mint bármi mást, talán csak itt egyel többet lehet hibázni (úgy érzik) ezért szeretik a kezdő játékosok.

Egyébként azt vártam, amit kaptam. A ranked továbbra is arról szól, hogy kiseggeld a rank1-et, minél jobb vagy annál kevesebb seggeléssel. 1,5 éve 600 csata 51% winrate kellet hozzá nekem. Most 275 csata 55%-os winrate, még van hova fejlődni. Egyszerűen el kell fogadni, hogy ez ennyi.

Mindenki tudja milyen winratet képes produkálni rankedban egy adott hajóval, aki már nyomott egy komolyabb szezont. Ha tudod mekkora winratere vagy képes (és nem hazudsz magadnak), akkor mivel a megszerzendő csillagok számát ismered, pontosan tudod h nagyságrendileg hány csatába fog kerülni neked a megszerezni kívánt rank. Persze számold még bele a csillagmentéseid gyakoriságát is (itt se hazudj).

Lehetsz bármilyen bukó vagy nyerő szériákban a winrated megmondja, hány csatára számíthatsz.

És, hogy mitől nő a winrated?: GYakorlás, tanulás, ellesés és játék játék játék, másképp nem megy.

Mitől csökken?: Nem, nem azért mert szarok a csapattársak. Azért csökken, mert buktál zsinórban 6-ot és dühből bemész még 4 meccset, amikben olyasmiket csinálsz, amiket normál állapotban nem :)

Ja és, hogy lett meg a rank1? Hááát, így szerintem keveseknek, mint nekem. Egy 10 győzelem és 2 vereség csillagmentéssel sorozat végén jött a döntő ütközet. Kellően ráizgultam, hogy lehet ez lesz az utolsó csata, amit mennem kell ebben a szezonban. Szinte remegett kezem lábam ÉS megcsináltam a legnagyobb hibát amit KAgeroval a legnagyobb szégyennek gondolok, berohantam cappelni (sose szoktam) és nem kilőttek, hanem kitorpedóztak a 2. percben :D A társaim, így 6vs7 -ben lehozták nekem a meccset, nem győztem hálálkodni :)

Ez egy tökéletes összefoglaló, köszönjük szépen :cheer:


Sgt dog, a stat szerint a Tirpiccel magasan az első helyt teljesitettél, hiába nem ugy érzed, s amugy a BBkkel általában jól. Ja a Benson elég soványka tényleg... :silly:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja leopardusz által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.333 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.