Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Érdekes képek, videók, infók, beszélgetések

Több
4 éve 10 hónapja - 4 éve 10 hónapja #60050 Írta: nwa5000
nwa5000 válaszolt a következő témában: Dühöngő

SirHiggins írta: Nemár... Simán volt valós esély rá,hogy volt még a vízben menthető ember dél felé.


A tűzoltóságnak van hajósszolgálata Újpesten. A risztást akkor kapták ők is, mint a búvárok. Ebben az esetben sajnos nem sokat tudtak ők sem tenni. Hogy miért nincs délen, mondjuk Csepelnél másik hajó, azt nem tudom, de gondolom ez anyagi és egyéb itt fel nem sorolható dolog, amiről négyszemközt bármikor szívesen beszélek, de egy nyilvános fórumon nem igazán.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 10 hónapja nwa5000 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja - 4 éve 10 hónapja #60051 Írta: SirHiggins
SirHiggins válaszolt a következő témában: Dühöngő

nwa5000 írta:

SirHiggins írta: Nemár... Simán volt valós esély rá,hogy volt még a vízben menthető ember dél felé.


A tűzoltóságnak van hajósszolgálata Újpesten. A risztást akkor kapták ők is, mint a búvárok. Ebben az esetben sajnos nem sokat tudtak ők sem tenni. Hogy miért nincs délen, mondjuk Csepelnél másik hajó, azt nem tudom, de gondolom ez anyagi és egyéb itt fel nem sorolható dolog, amiről négyszemközt bármikor szívesen beszélek, de egy nyilvános fórumon nem igazán.


Elvileg a VMSZ-nek is lesz a hajógyárin. Ha minden igaz az ő hajójuk volt az első a helyszínen, igaz még át sem adták hivatalosan.
Én spec. a Lánchídhoz telepítenék egy mentőhajót.
A személyes beszélgetést egyébként abszolúte támogatom, nem lenne rossz egy 'hajóbuzi' csoportos sörözés/fröccsözés.

Egyébként egy egyszerűsített példát hoznék arra, hogy mi is a problémám a szerda éjjellel.
Tegyük fel elsüllyed a hajód valahol a város kellős közepén. Épp nincs sehol arra járó, vagy téged észlelő hajó a környéken (mmint civil).Akkor ennyi? Így jártál? Bocs a hivatalos mentőegységek nem a környéken vannak, máshova vannak telepítve, máshol van dolguk, épp esik az eső stb stb.?
Utolsó szerkesztés: 4 éve 10 hónapja SirHiggins által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja - 4 éve 10 hónapja #60053 Írta: Rallyefan81
Rallyefan81 válaszolt a következő témában: Dühöngő

SirHiggins írta:

nwa5000 írta:

SirHiggins írta: Nemár... Simán volt valós esély rá,hogy volt még a vízben menthető ember dél felé.


A tűzoltóságnak van hajósszolgálata Újpesten. A risztást akkor kapták ők is, mint a búvárok. Ebben az esetben sajnos nem sokat tudtak ők sem tenni. Hogy miért nincs délen, mondjuk Csepelnél másik hajó, azt nem tudom, de gondolom ez anyagi és egyéb itt fel nem sorolható dolog, amiről négyszemközt bármikor szívesen beszélek, de egy nyilvános fórumon nem igazán.


Elvileg a VMSZ-nek is lesz a hajógyárin. Ha minden igaz az ő hajójuk volt az első a helyszínen, igaz még át sem adták hivatalosan.
Én spec. a Lánchídhoz telepítenék egy mentőhajót.
A személyes beszélgetést egyébként abszolúte támogatom, nem lenne rossz egy 'hajóbuzi' csoportos sörözés/fröccsözés.

Egyébként egy egyszerűsített példát hoznék arra, hogy mi is a problémám a szerda éjjellel.
Tegyük fel elsüllyed a hajód valahol a város kellős közepén. Épp nincs sehol arra járó, vagy téged észlelő hajó a környéken (mmint civil).Akkor ennyi? Így jártál? Bocs a hivatalos mentőegységek nem a környéken vannak, máshova vannak telepítve, máshol van dolguk, épp esik az eső stb stb.?


Bár én laikus vagyok, de:
A város közepén nincs folyamatos járőrözés?
A város közepén ha egyedül vagy (város közepén egyedül? ) és ez veszélyes, akkor mi van pl egy tiszai holtággal?
Vagy pl. motorral felmegyek a Bükkbe. Egyedül.
A Balaton közepére se vitorlázzunk?

Értem a felvetésed, csak... éreted.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 10 hónapja Rallyefan81 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja #60054 Írta: SirHiggins
SirHiggins válaszolt a következő témában: Dühöngő

Rallyefan81 írta:

SirHiggins írta:

nwa5000 írta:

SirHiggins írta: Nemár... Simán volt valós esély rá,hogy volt még a vízben menthető ember dél felé.


A tűzoltóságnak van hajósszolgálata Újpesten. A risztást akkor kapták ők is, mint a búvárok. Ebben az esetben sajnos nem sokat tudtak ők sem tenni. Hogy miért nincs délen, mondjuk Csepelnél másik hajó, azt nem tudom, de gondolom ez anyagi és egyéb itt fel nem sorolható dolog, amiről négyszemközt bármikor szívesen beszélek, de egy nyilvános fórumon nem igazán.


Elvileg a VMSZ-nek is lesz a hajógyárin. Ha minden igaz az ő hajójuk volt az első a helyszínen, igaz még át sem adták hivatalosan.
Én spec. a Lánchídhoz telepítenék egy mentőhajót.
A személyes beszélgetést egyébként abszolúte támogatom, nem lenne rossz egy 'hajóbuzi' csoportos sörözés/fröccsözés.

Egyébként egy egyszerűsített példát hoznék arra, hogy mi is a problémám a szerda éjjellel.
Tegyük fel elsüllyed a hajód valahol a város kellős közepén. Épp nincs sehol arra járó, vagy téged észlelő hajó a környéken (mmint civil).Akkor ennyi? Így jártál? Bocs a hivatalos mentőegységek nem a környéken vannak, máshova vannak telepítve, máshol van dolguk, épp esik az eső stb stb.?


Bár én laikus vagyok, de:
A város közepén nincs folyamatos járőrözés?
A város közepén ha egyedül vagy (város közepén egyedül? ) és ez veszélyes, akkor mi van pl egy tiszai holtággal?
Vagy pl. motorral felmegyek a Bükkbe. Egyedül.
A Balaton közepére se vitorlázzunk?

Értem a felvetésed, csak... éreted.


Úgy értettem, hogy -szerintem- kicsit ad-hoc jellegű a mentés.
A hivatalos legalább is. Nyilván vízi ember ment, de mégis csak esetleges, hogy van-e civil a területen épp akkor, épp ott.De egyébként ez arra vonatkozott, amikor még az az infó volt, hogy +25percre ért ki a hivatásos mentés a hídhoz. De ez azóta már kiderült, hogy fals infó volt.
Mindazonáltal szükség lenne -újra- egy állandó mentőhajóra a belvárosban is. Szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja #60058 Írta: BigeL
BigeL válaszolt a következő témában: Dühöngő

ledgeri írta: Van a hajókon feketedoboz?


Igen, van 1 rögzítő. GPS alapú. (ha jól tudom)
Bár azt nem tudom, hogy hangfelvételre is alkamas

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja #60060 Írta: SirHiggins
SirHiggins válaszolt a következő témában: Dühöngő

BigeL írta:

ledgeri írta: Van a hajókon feketedoboz?


Igen, van 1 rögzítő. GPS alapú. (ha jól tudom)
Bár azt nem tudom, hogy hangfelvételre is alkamas


Én úgy tudom, hogy a parti állomások őrzik a fenti rdsz (AIS) adatait.
Ahogy a rádióforgalmazás felvételeit is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.353 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.