Repülőgép-hordozókról általánosságban

  • Lord
  • Látogató
  • Látogató
3 éve 9 hónapja #64788 Írta: Lord
Lord válaszolt a következő témában: Repülőgép-hordozók

[DPH] Greendevil97 írta:

Andurin77 írta: Persze nem véletlenül. Sikerült gondolom a nagy klánoknak nyomást gyakorolniuk a cégre.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A WG pont hogy NEM hallgat a nagy klánokra. Azzal indokolták ezt a változást, hogy így "nem kell a rombolóknak fejből tudni, melyik hordozó ellen hogyan forduljanak", hanem egységesítik a dolgot. :whistle:


Ez a válasz viszont szánalmas és sértő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 9 hónapja #64789 Írta: [DPH] Greendevil97
[DPH] Greendevil97 válaszolt a következő témában: Repülőgép-hordozók
Ugyan miért? A Cv rework egyik fő érve az volt, hogy így egyszerre csak egy dologra kell figyelnie a CV-nek, és nem kell törődnie az ellenfél cv-vel. A lebutítás itt a lényeg, és erre az oroszok a "balansz" szót használják, helytelenül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 9 hónapja #64795 Írta: BAGETT
BAGETT válaszolt a következő témában: Repülőgép-hordozók
15km-es rakéták valakinek? :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lord

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 8 hónapja #64877 Írta: Andurin77
Andurin77 válaszolt a következő témában: Repülőgép-hordozók
(Nem találtam német hordozós topic-ot, így ide teszem. Ha mégis lenne, kérem az Admin-Moderátort, tegye át oda ezt a bejegyzést)

Gondoltam írok egy „rövid” összefoglalást a német hordozó ágról.

Inkább csak amolyan első kézből származó tapasztalások ezek.

Csak a T4 hordozót sikerült megszereznem és kipróbálnom. A magasabb szintűeknek csak az adatait láttam.

Így tessenek elolvasni az alábbiakat.

Kíváncsian vártam ezt az új hordozóágat. Bizonyára sokaknak feltűnt már, hogy lelkesen gyűjtöm őket. Így a német hordozó ágat is vártam.

Az este ládából pottyant küldetést gyorsan letudtam, így mehettem a T4 hordozóval.
Természetesen ismerkedni, tanulni kell a használatát, mert jelentősen különbözik a többi hordozóágtól.
Sajnos rossz tapasztalataim vannak vele. Mindjárt részletesen ki bontom a problémáimat.

A német ág specialitása, hogy AP fegyverzettel van felszerelve. Ez sajnos alapból szembe megy azzal a mentalitással, amit a WG fejlesztői régóta hangoztatnak. Mindenki használjon HE lőszert és csak amikor a legoptimálisabb a helyzet, akkor használja az AP lőszereket, hogy ez utóbbi megfelelően ki tudja fejteni a hatékonyságát.
Ezt a problémát rövidre zárták a német hordozó ágnál a fejlesztők. Van AP rakéta, van AP bomba és torpedó.

Haladok is szépen sorban.

Támadó raj
A többi hordozó ághoz hasonlóan, itt is elvileg ezzel lenne javasolt először felderíteni és támadni. Igen ám, de az a fegyverzet miatt azonnal akadályokba ütközik. Sőt ez bizony a csata későbbi fázisában is komoly problémákat okoz. Láttam szép meg jó, meg csodás videókat, hogyan lehet rakétával szét citadellázni hajókat. A gyakorlatban, illetve az átlag játékosok számára ez inkább csak rózsaszín álom világ a reklám felületekről. Sajnos rombolók ellen alapból hatástalan, mivel overpen találatokat okoz. Vagy lepattan. Gyújtással ugye nem is kell számolnunk ebben az esetben. Cirkálók ellen jó lenne, de a valóságban nem igazán, mivel egy átlagos cirkáló játékos is megpróbál kifordulni a támadás elől. Így viszont nagyon gyakori a lepattanó találat. Nem mellesleg a széles célzó kör miatt azonnal töredékére csökken a találatok valószínűsége. A csatahajók ellen is próbálkoztam, hatástalan gyakorlatilag ellenük. Vagy beletörik, vagy overpen.
E mellett nagyon kényelmetlen a használata is a rajnak. A többi nemzettől eltérően, nagyon távoli ponton jelenik meg a célzó kör. Így a rombolók támadása még inkább kizárt, hiszen eddig is az volt a gond a láthatóság miatt, hogy akkor látszódtak, mikor már a célzó kör alá kerültek. Ráfordulni újra meg nem lehet a raj igencsak gyenge HP mennyisége miatt. Ha innen nézem a dolgot, máris egy harmad értékben csökkent a hordozó harcértéke.

Torpedó raj
Jól használható, csak nagyon kevés a raj HP értéke. E mellett korlátozott a felhasználhatósága is. Igen, valóban csodás, hogy 50 (később 52) csomós sebességgel száguldanak a torpedók, de sajnos a szokásos repülőről indítható torpedó sebzéssel rendelkeznek. A csatahajó másodlagosa nagyobbat sebez egy találattal szinte, mint a hordozó torpedója. E mellett kevés is a 2-3 torpedó, támadó alakzatban. Igaz van flood, de a nerfelése óta jelentéktelen sebzést okoz. A korlátozott felhasználhatóság alatt azt értem, hogy hiába gyors a torpedó, aránylag könnyen kifordulja a csatahajó is. A legkevésbé használható, amerikai -féle, igazításkor azonnal széttartó támadási formációt kapta. Rombolók ellen szinte hatástalan. Már T4 szinten találkoztam, találkoztunk olyan rombolóval, hogy két német CV hosszú percekig kergette, üldözte az ellen rombolóját és semmiféle találatot (kivéve rakétával overpen), nem tudtunk elérni nála. Ennél a hordozónál nincs semmiféle használható fegyver a rombolók ellen.

Bombázó raj
AP bombákkal van felszerelve. Nagyon különbözik a többi hordozó bombázóitól. Sőt, az eddig már megismert Graf Zeppelin bombázási módjától is. Kicsit talán az amerikai bombázáshoz hasonlít, de annál nyakatekertebb és szerintem sokkal rosszabbul használható is. Egyik problémám vele, hogy sokkal magasabbra emelkedik alapból a raj, így a bombázó kör gyakorlatilag elveszik, kiesik a képből. Gyakorlott játékost is megzavarhatja a dolog. Kezdő játékosnak meg szerintem kifejezetten kellemetlen, nem kézre álló a használata.
Mivel nagyobb magasságból indul, így – érzésre legalábbis – több időt tölt a légvédelmi tűzben. Kevés HP-ja van, így hamar elhullanak. A célzóköre megfelelő lenne, de ugyan az a betegsége van, mint a többi nemzet bombázóinak. Rászabadítottak egy „random” programot, ami gyakorlatilag ignorálja azt a területet a célzókörben, amit a hajó kitakar és a bombázást random szét szórja a fent maradó, üres helyeken. Az ignorált területet meg felszorozza egy nagyon kicsi szám szorzatával. Úgy gondolom, ez a szám 1 érték alatti. Így jön ki a nagyon ritka találat hajókon. Lényegtelen, hogy milyen hajó van alatta. Ha megmozdul a célpont, azonnal kisebb alap számmal szoroz. Ez régebben nem így volt, de sajnos elég csúnya találat csökkentést állítottak be egy ideje.
Elég nehéz ennek a nemzet bombázóival is hatékony találatot elérni. A hosszadalmas célzási procedúra miatt nagy a veszteség. E mellett jelentősebb idő áll rendelkezésre a célpontnak, hogy valamerre kiforduljon. Ez utóbbi esetben – mint korábban írtam – minimális a találati esély. Jobb esetben normál találat, de sokkal gyakoribb az overpen, vagy a mellé, még akkor is, ha a célzó kör 90%-t kitöltötte a célpont.

Összegzés.
Szerintem sikerült a játék készítőinek még a brit ágnál is gyengébb hordozó ágat létrehozniuk. Nem értem, pontosabban nem kívánom belemagyarázni, miért kell ennyire ragaszkodni az AP rakétákhoz. Mindenki tudja, hogy a hordozók támadóraja (rakétás) azért kell, hogy a sok romboló HP értékét csökkentse. Legalább legyen mellé téve egy HE rakétás raj is, ami kifejlesztés után használható lenne.
A torpedós raja jó lenne. Mással szinte nem is tud sebzést osztani. A bombázó raj használata nagyon körülményes lett és az AP bombák miatt korlátozott is a használata.
Nem találok még semmi olyat ebben az ágban, ami úgymond az erőssége lenne. Az amerikai hordozóknál a rakéták, HE bombák szerintem az erősségek. A japán hordozóknál egyértelműen a torpedók meg a sebességük a rajoknak. A brit hordozóknál a strapabíróság meg a gyújtogatás. Meg a faék egyszerűségű bombázás. Nem mellesleg a trükkös, összetartó torpedók miatt. A rakétás raja lassú de jól bírja a gyűrődést.
A németeknél vajon mi lehet? Remélem, nem a hordozó másodlagosára gondoltak, mert elég gyenge agyszülemény lenne. Kicsit olyan, mintha a csatahajósoknak azt ajánlanák, hogy ne a főfegyverzetre gyúrják a hajót hanem… mondjuk a hidroplán fejlesztésre.

Bizonyára idővel mindenki majd beletanul, akit érdekelnek a hordozók.

Félre ne értsetek, lehet velük jó köröket is menni, de szerintem jelenlegi paramétereikkel nem ez lesz a jellemző.
Hoztam is egy csatáról képeket. Jól kikaptunk, de én nagyon igyekeztem.


A következő felhasználók mondtak köszönetet: Foxtrot, Lord

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lord
  • Látogató
  • Látogató
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #64879 Írta: Lord
Lord válaszolt a következő témában: Repülőgép-hordozók
Teljesen egyetértek Andurin77-el. Én is hasonló véleményen vagyok de ő jobban kibontotta és részletesen elmagyarázva. A Toptier videókban látni, hogy a srác nem is nagyon vagy egyáltalán nem használja a rakétásokat. Tier 4-ben játszottam eddig én is de ott azért volt viszonylag nagy a sebzés (79k nekem a max azt hiszem), mert már alapjáraton ignoráltam a rombolókat. Kisebb tier-ben a játékosok még tanulnak, nem igazán érzik, hogyan forduljanak vagy játszanak a sebességgel. Viszont magasabb tier-ben már 8-tól mondjuk a rakétások úgy ahogy van használhatatlanok lesznek szerintem. Sebzés farmolós játék lesz, csatahajókra megyünk majd rá, mindenki örömére. Plusz annyi hiszti volt a hordozók miatt, hogy a spot rendszeren is alakítani fognak amit már sokszor mondtam, így gyakorlatilag még rosszabb helyzetbe hozták magukat a játékosok, mert aki ésszel használja a cv-t az most már csak sebezni fogja a nagy dögöket.

UI.: Kíváncsi vagyok majd, hogy a később érkező orosz cv ágon milyen rakétás és milyen bombázó egységek lesznek. ;)
Utolsó szerkesztés: 3 éve 8 hónapja Lord által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 8 hónapja #64882 Írta: BacsaA
BacsaA válaszolt a következő témában: Repülőgép-hordozók
Amolyan oroszos. :evil:

Másutt olvastam (talán Lemilen, kommentben):

"Az oroszok sosem arról voltak ismertek, hogy alultervezték volna a cuccaikat. Nincs hajszálpontosan célba érő ballisztikus rakétám? Ok, akkor teszek bele egy olyan kurva nagy atombombát, hogy nyugodtan arrébb mehet néhány kilométerrel."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.310 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.