Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Haditengerészeti dokumentum filmek, ismeretterjesztő könyvek

Több
8 éve 1 hete - 8 éve 1 hete #18806 Írta: PzPuma
PzPuma válaszolt a következő témában: Haditengerészeti dokumentum filmek, ismeretterjesztő könyvek

leopardusz írta: Na de, ezt ismeritek-e? B)
acelmonstrum.host22.com/index.html

gyak. szinte minden megtalálható itt a tengeri hadviselésről, tengeri csatákról, hajókról, tengeri hatalmak fejlődéséről, hihetetlen részletességben

Személy szerint nem vagyok elájulva ettől az oldaltól (ismerem)
A Hadtörténelmi közlemények már ütősebb, nekem a 1848-49 es Magyar haditengerészet felállításáról ill a Osztrák-Magyar haditengerészet története a kezdetektől 1848 ig c része van meg, utóbbit nagyon tudom ajánlani. (biztos van még haditengerészetről szóló cikkük de nem forgatom naponta a jó pár meglévő kötetet... :) a leírt két rész pedig nagyon jó, ezért is emlékszem rá)
Utolsó szerkesztés: 8 éve 1 hete PzPuma által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: GaiusHun

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hete - 8 éve 1 hete #18828 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Haditengerészeti dokumentum filmek, ismeretterjesztő könyvek
az OM Haditengerészet fejlődéséről az általam linkelt acélmonstrum oldalon is van egy nagyon részletes összefoglaló. acelmonstrum.host22.com/korfu.html
a Korfu hadmüvelet a cime, ami a Szent István csatahajó elsülyesztéséről hires konkrétan, de előtte nagy részletességgel tárgyalja haditengerészetünk fejlődését is.
Nekem külön tetszenek az egyéni eszmefuttatásai a tények mellett, amiket közben leir, azokat kiegészitve, egyfajta mi lett volna, ha, mi a valószinübb, stb...
S elég meglepően csapnivaló volt az OM Flotta világháborús tevékenysége, ahogy látom. 3 évig meg se mozdultak a csatahajók, annyira nem, h olyan mennyiségű alga moszat tapadt a törzsükre, h mikor végre kiindultak érezhető sebességcsökkenésük volt... A Korfu hadművelet se volt egy alapos munka, be is bukott...
sőt, már a háboru előtt, egyáltalán a Flotta felállitása sem volt megfelelő...
Utolsó szerkesztés: 8 éve 1 hete leopardusz által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hete #18836 Írta: PzPuma
PzPuma válaszolt a következő témában: Haditengerészeti dokumentum filmek, ismeretterjesztő könyvek

leopardusz írta: az OM Haditengerészet fejlődéséről az általam linkelt acélmonstrum oldalon is van egy nagyon részletes összefoglaló. acelmonstrum.host22.com/korfu.html
a Korfu hadmüvelet a cime.

Lehet nálam a hiba de már nem tölti be a linkelt oldalt...

Az általam említett kötetek közül megtaláltam az egyiket :
Krámli Mihály
A császári-királyi haditengerészet 1797-1866 (egy picit rosszul emlékeztem a záró évszámra)
Nagyon jól megírt összefoglaló, milyen nehezen és nehézségeken keresztül alakult meg, majd (lassan)növekedett a haditengerészet ill nem utolsó sorban a haditengerészet akkori vezetőiknek milyen nehézségeket kellett leküzdeni (Ferdinand Miksa ha nem az uralkodó öccse ill nem ő került volna a haditengerészet élére akkor lehet a Lissai csata is bukta lett volna...) vagy épp nem törődöttségüket is bemutatja.
Hadtörténelmi Közlemények 1998 június

Látom törölted a Empire írásod :lol: helyesen tetted, mert csak úgy lehettél jó ha olvastad a cikkemet... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hete #18838 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Haditengerészeti dokumentum filmek, ismeretterjesztő könyvek
Az alap acelmonstrum sem jön be?

S nem, nem töröltem, amit irtam vállalom :evil: :lol:
Az a filmek témában volt beirva :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #19406 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: Haditengerészeti dokumentum filmek, ismeretterjesztő könyvek
Egy nagy ütközet eseményei... (vimeós ezért nincs előnézeti kép..)
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja ledgeri által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: BigaC

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #20313 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: Haditengerészeti dokumentum filmek, ismeretterjesztő könyvek
Rhianna óta izgat
kíváncsi vagyok a játék mélyén mennyi emelődött át a játékba....
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja ledgeri által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.274 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.