Hogyan játsszunk a repülőgép-hordozókkal?

  • Lord
  • Látogató
  • Látogató
3 éve 11 hónapja #63954 Írta: Lord
Lord válaszolt a következő témában: Hogyan játsszunk a repülőgép-hordozókkal?
Egyébként pont tegnap láttam a Midway című filmet :D Aki azon gondolkodik, hogy kipróbálja-e a hordozókat annak tudom ajánlani a filmet. Ettől megjön majd a kedve a CV-hez :D ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #63955 Írta: Andurin77
Andurin77 válaszolt a következő témában: Hogyan játsszunk a repülőgép-hordozókkal?
Gyanús vagy te nekem.

Tegnap, vacsora közben néztem meg a végét. Kb. két napja nézek belőle egy-egy részletet.

A film maga nem igazán tetszett. Tény, hogy nem nagy színészek kellenek ilyen szerepre. de azért na.

Kicsit összecsapottnak éreztem.

Tudom, ha rendesen kibontják a történetet és az eseményeket akkor lett volna vagy hat órás film belőle.

Történet szempontjából sokkal jobban tetszett nekem az Eternal Zero című film.

Ebből volt a Sabaton - Midway link is az előbb.



Sokan így ismerik inkább:
Utolsó szerkesztés: 3 éve 11 hónapja Andurin77 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Luperator, Lord

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 11 hónapja #63974 Írta: Luperator
Luperator válaszolt a következő témában: Hogyan játsszunk a repülőgép-hordozókkal?
Az volt a baj, hogy először kritikát olvastam aztán álltam neki a filmnek. A szokott klisék elég hamar feltűnnek, már csak az olvasott kritika miatt is úgyhogy én maradtam a csatajeleneteknél ami urambocsá számomra szintén elég hálivúdosra sikeredett. Anno a Pearl Harbor sokkal jobban tetszett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 6 hónapja #65422 Írta: Andurin77
Andurin77 válaszolt a következő témában: Hogyan játsszunk a repülőgép-hordozókkal?
Ide írok egy kis szösszenetet, hátha valakit érdekel a dolog.

A Patch után most volt időm menni a négy, T10 hordozóval. Videókat láttam persze, de a videó celebek bemutatóit elég gyakran el kell osztani kettővel, hogy egy átlag játékos számára is hihető legyen az ami abban történik.

A lényeg:

AA védelem minden hajón erősebb lett, A rajok már első támadáskor mennek a levesbe. A célzókörök megváltoztak. Rombolókat gyakorlatilag nem lehet érdemben támadni HE rakétás rajjal. Vicc az egész.
Bombáző célkör a helyén marad, mikor kilőnek a rajból valakit. Ez szép, de csak sminket kapott a probléma, a csúfság alatta ugyan úgy megmaradt. A bombákat mellé dobja ezután is. Még pedig azért, mert nem a hibát javították, hanem csak a célzókörön berheltek kicsit.

Senki ne várja a javítás után, hogy a CV, rombolókat fog kergetni. Én biztosan nem fogom. Semmi értelme. A láthatóság változás miatt első körben nem támadható, második körben ha marad is gép, azt meg kifordulja. Úgy hülyeség, ahogyan van ez a változtatás.

A hölgyek-urak meg majd idővel megszokják, hogy hiába panaszkodnak a CV-re, hogy nem támad rombolót, nem fogja idővel egyik sem. Spottolni meg felesleges, mert XP-t nem kapok rá, az értelmes csapat meg úgy sem találja el a rombolót.

Mindegy. Csatahajósok, cirkálósok felkészülhetnek a gyakori CV molesztálásokra.

Lássuk sorban a dolgokat.

Japán hordozó

Sokkal gyengébbre számítottam. Igaz EU rombolók nem voltak odaát. Rakétás raj halovány. Torpedós, bombázós raj rendben van. Továbbra is kerülendő a gruppen partí a szigetek mögött, mivel az AA erősődés első körben, még támadás előtt lelövi az összes gépet.
Nehéz csata volt, sokat káromkodtam közben. Birka népség nem értette, ha két Shimakaze felváltva összefüstöli magát egy helyen én azzal nem igazán tudok mit kezdeni. Az meg hogy telefossák a tengert torpedókkal, nem az én gondom.





Amerikai hordozó.

Lexington nagy kedvenc...volt. A T10 régebben sem feküdt nekem, most is láthatóan gyengélkedik. Sajnos tele volt a túl oldal EU rombolókkal, így sokat nem tettem a köz jó érdekében. Rakétázni nem lehet, spottolni nem lehet őket. Tessenek végre megérteni.
A bombázói jók lennének, de súlytja őket a bombázó átok, így halovány a hatékonysága. A torpedói meg...eh. A T9-t nem kedvelem, mert ennyiszer nem lehet közel menni célponthoz, vagy felét eldobálom út közben. A T10 meg ... anyád! aki kitalálta. Valahol középen kellett volna meghúzni a határt. A legjobb a négy torpedó lett volna, fele ennyi célzás idővel. A rakétásai meg felejthetőek. Gyújtogatni esetleg cirkálót, meg csatahajót. Kár ezért a hordozóért. De hát tudjuk, kellett a hely az Acélos hordozónak. A többit le kell húzni, hogy azt vegyék a népek.





Brit hordozó

Itt olyan nagyon nem találtam változást. Olyan semmilyen, kezdő barát hordozó ág. Minden raj lassú, minden raj aránylag erős. Jól bírják a pofozkodást. Talán annyi, hogy a bombázóknál valami miatt én 4 másodperces becsapódási időre emlékeztem. Nos, ez most 5 másodperc. Lehet, rosszul emlékeztem. Aránylag hamar megszokható.
Mindennel lehet mindent támadni, de érdemben nem sokat lehet hozzá tenni a játékhoz vele.
Talán annyi, hogy bombázóval ilyen Kremlin, Yamato féléket mellőzni kell, mert ezek a kis csetvasz bombák nem sebzik.





Német hordozó

Előre bocsátom, ez nem kezdő barát hordozó és nagyon csata függő a teljesítménye is.

Nem fogtam ki jó csatát, illetve sokat ki is hagytam. Fogjuk erre a gyenge szereplésemet. A rajok gyorsak, de haloványak és gyorsan elfogynak. Érdemes a raj egy részét tartalékolni támadás előtt, mert nagyon gyorsan ki lehet fogyni a gépekből. A rakétás raj sokkal ritkábban citadelláz, mint korábban. Persze már mindenki ismeri őket így gyakorlatilag a legbénább cirkálós is elkezd fordulni, ha meglátja, hogy támadni szándékozom. A torpedói olyan semmilyenek. Jó, de .... mindegy. A bombázói lenne az erőssége, de ezzel, hogy elrepül a holdig meg vissza támadás előtt, jelentősen csökkenti a hatékonyságát. Kár érte. Itt is érzek némi "finomítást", vagyis jóval kevesebb volt az értékelhető támadás. Ott voltam a csatában, de nem sok vizet zavartam. A vége felé már kénytelen voltam spot-ra pazarolni a gépeket, mert senki nem volt hajlandó a Halland közelébe menni. Ő meg kényelmesen foglalt. Beszari banda.



Összességében nehezebb lett a játék a hordozósok részére és ezáltal a csapat egészére is szerintem. Kivéve persze a rombolósok. Ők megint kaptak bizonyos könnyítést. Hacsak a láthatósági, a célkereszt és az elfordulásból következő dolgokra gondolok, akkor mindenképpen.

A cirkálósoknak, csatahajósoknak, viszont nehezebb lesz az élete ezután. nAz unatkozó hordoók velük múlatják ezután az idejüket. Gondolom, ezért is kapott mindenki AA buffot a CV-k ellen.

Még valami: Minden hordozón (kivéve a német), rajta van minden modul, a kapitány 19 pontos és az elite modul, vagy mifene is ki van szedve és fel van szerelve. A németé nem tudom mikor és milesz.

Amúgy minden csatát megnyertünk, bár csak az első csatát, hoztam le én, a többiben kevésbé jeleskedtem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Shardik4

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 6 hónapja #65423 Írta: [DPH] Greendevil97
[DPH] Greendevil97 válaszolt a következő témában: Hogyan játsszunk a repülőgép-hordozókkal?
Hát, szép ez a ballada, de több sebből vérzik.

A mondandóm bizonyítására én is megyek 1-1 kört ma (többre nem nagyon van időm, meg a brit nincs meg, jelenleg a leggyengébbnek tartom)

NA de:
1) már gimiben tanítják, hogy legalább 3 mérésből lehet statisztikát csinálni, és abban is lehet egy hibás mérés.
2) mivel rendszeresen én vagyok a kláncsatákon a CV-s játékos a klánomban, én érzésre semmilyen AA buffot nem észleltem, változatlan. Abba meg ne is menjünk bele, hogy az szinte teljesen RNG mint minden más ebben a mesés játékban.
3) a cv rework óta akkora PTSD-t kaptak a rombolósok, hogy messze elkerülik a capeket. Engem is zavar, hogy nehezebb rombolót támadni az előző patch óta, de belátom, hogy szükséges dolog volt. Így is vagy fél évig eltarthat, mire a rombolósok visszanövesztik azokat a mikroméretű heregolyókat, amikkel eddig esetenként rendelkeztek. NA meg nehogy bármilyen skill nélküli paraszt kiszedhesse a rombolókat mint a sicc, ez szerintem elkerülendő és ez egy lépés felé.
4) a cv-k jelenlegi legnagyobb gondja, hogy a vadászok csak dísznek vannak, és csak akkor működnek, ha az ellenfél elalszik a monitor előtt unalmában és belerepül lassítva.

A célkeresztek változása kellemessé tette a torpedósok használatát de néhány hiba mint a bombázós dolog, igen ott van még.

Mint mondtam, megyek majd én is pár kört ma. Szerintem meglesz a 100,000-es átlag... De inkább az a baj, hogy mostanában a meccsek 7-8 percesek, pedig gépem még lenne bőven.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 6 hónapja #65425 Írta: Andurin77
Andurin77 válaszolt a következő témában: Hogyan játsszunk a repülőgép-hordozókkal?
Most olvastam el amit ide írtál.

Másik topic-ba majd reagálok rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.287 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.