Francia csatahajók

Több
6 éve 1 hónapja #51793 Írta: Szete58
Szete58 válaszolt a következő témában: Francia csatahajók

Mcarthur73 írta: Vélemények a Lyonról?


Bírja is, adja is. Azt mondták az itteni nagyok, hogy vétek HE-vel használni, oldozz fel, Atyám, vétkeztem... szerintem jobban gyújt, mint az angol ócskavasak, s elég pontos is az a 16 álgyú... Gyors... mi köll még?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mcarthur73

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #51795 Írta: Storm
Storm válaszolt a következő témában: Francia csatahajók

Szete58 írta:

Mcarthur73 írta: Vélemények a Lyonról?


Bírja is, adja is. Azt mondták az itteni nagyok, hogy vétek HE-vel használni, oldozz fel, Atyám, vétkeztem... szerintem jobban gyújt, mint az angol ócskavasak, s elég pontos is az a 16 álgyú... Gyors... mi köll még?

Kisebb átütés, kevesebb alfa sebzés.

Csak egy példa:
KGV - 6100 dmg, 88mm átütés, 41% esély tűzgyújtásra
Lyon - 4700 dmg, 56mm átütés, 26% esély tűzgyújtásra
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mcarthur73, Rallyefan81

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #51797 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Francia csatahajók
2 napja mentem ezt Lyonnal:










Nincs sok meccsem vele, ilt nekem Richelieu a fő célom az ágon (esetleg Alsace), habár nem olyan rossz ez, legalábbis közel és középtávra viszonylag pontos, távolira (lötáv szél és környéke azért nem egy mesterlövész, de 16 löveget valamivel kompenzálni kell). Ismerősöm ezt a hajót akarta az ágról, de a ládákból csak az ötöst kapta meg asszem :dry:
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mcarthur73

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #51798 Írta: Szete58
Szete58 válaszolt a következő témában: Francia csatahajók

Storm írta:

Szete58 írta:

Mcarthur73 írta: Vélemények a Lyonról?


Bírja is, adja is. Azt mondták az itteni nagyok, hogy vétek HE-vel használni, oldozz fel, Atyám, vétkeztem... szerintem jobban gyújt, mint az angol ócskavasak, s elég pontos is az a 16 álgyú... Gyors... mi köll még?

Kisebb átütés, kevesebb alfa sebzés.

Csak egy példa:
KGV - 6100 dmg, 88mm átütés, 41% esély tűzgyújtásra
Lyon - 4700 dmg, 56mm átütés, 26% esély tűzgyújtásra


Akarsz beszélni róla? :)

Nem azt írtam, hogy erősebb, mint a kategóriájabeli angol ócskavas. Csak azt, hogy szerintem jobban gyújt. Nem véletlenül áll ott, hogy szerintem.

Az, hogy kisebb az átütése, nekem – ez itt, kérem, ismételten egy vélemény, ami személyes, saját és a többi – annyit tesz: több lövedék akad meg a páncélban, ahelyett hogy kilyuggatná, így többször aktiválódhat a HE-lövedék gyújtója.

A másik: a KGV-nek van ugye 10 álgyúja, amit akkor tud használni, ha kifordul, szemből van ugye hat. Ugyanez a flanszhia ócskavasnál 16/8.

A következőképpen okoskodom: az angolnál, ha minden második lövés talál, az két gyújtás, ha minden negyedik, az egy: 25%-os találati pontosságnál egy teljes sortűz = egy égés. A flanszhiánál alig több mint minden negyedik gyújt, de a több álgyú miatt ez 25%-os találati pontosságnál egy teljes sortűznél szintén egy égés. Ha rosszul okoskodom, ne habozzatok kijavítani, elvégre csak a flanszhiával van tapasztalatom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #51799 Írta: Storm
Storm válaszolt a következő témában: Francia csatahajók
HE lőszernél nincs különbség átütő és nem átütő találatnál, ha a gyújtást nézzük. Minden találatnak van esélye gyújtani.

A britek HE lövedéke nem a gyújtási esélytől lesz nagyon jó, hanem az alfa sebzéstől. Nagy alfa sebzéssel pedig nem rendelkeznek a franciák, ezért kevesebbet sebez.
Ha csak az ágyúk számát és a sebzést nézzük, akkor jobb lenne a Lyon, de ott a sigma és az átütés.
Ha egy teljes salvot nézünk és feltételezzük, hogy mind a 16/10 lövedék talál, akkor mind a két hajó esetében 99% a gyújtási esély.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Storm által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, llw99

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #51969 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Francia csatahajók
Lyont leengedték t5-be, a végén kellett volna pár hp, mert 2 sec volt hátra az égésből mikor elsüllyedtem... (zászló fent, hogy hamarabb véget érjen)








Fijit szedtem ki medállal olyan 17km-ről, CV-t később meg fronton keresztül majdnem 5km-ről Xd
Végén 2-3 oldalról lőttek, de most vagy Scharn-nak mutatom az oldalamat (HE-t lőtt végig), vagy a 2 t5-ös BB-nek. Clevelandet nem tudtam citadellázni....
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Grievous által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.342 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.