Csatahajókról általánosságban

Több
8 éve 2 hónapja #13993 Írta: Acetil_coenzim_A
Acetil_coenzim_A válaszolt a következő témában: Csatahajók
A manőverezőképesség azonban sok tényezőtől függ a hajókon. Így a kormányfelület méretétől, a hajótesthez viszonyított arányától, a kormánylapátok kiteríthetőségétől, a hajótest kialakításától, a hajó orr kialakításától (legrosszabb ilyen szempontból a döfőorr, aminél jobb az egyenes orr, de a legjobb tengerállóságot a klipper orr adja). A játékban klipper orra van például a New Mexiconak és a Coloradonak. De például a Yamato osztály orrtőkéje szintén nagyban javította a hajó manőverezőképességét.

Itt egy érdekes cikk a témában:
www.globalsecurity.org/military/systems/ship/bulbous-bow.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #13994 Írta: Acetil_coenzim_A
Acetil_coenzim_A válaszolt a következő témában: Csatahajók
A hajócsavar felel a hajó előrehaladásáért. Leegyszerűsítve a hajócsavar az a propeller a mi vízben forogva előre mozdítja a hajót. A videóban lévő hajón is fix csavar tengelyek vannak.

Viszont a játék csalóka. Néha olyan, mintha a hajó egy helyben állna, főleg alap grafikai beállításoknál, közben pedig 20-30 csomós sebességgel halad. Ilyen esetekben én is sokat lőttem már mellé, mikor a hajó szembe, vagy kis szögben haladt felém, esetleg nagy távolságban haladt, rám nem merőlegesen. Viszont van egy olyan lehetőség, hogy a fordulás ívet csökkentse az ember, hogy csökkenti a sebességet, mert így nagyobb a kormánylapátok kiteríhetősége (nem töri le az áramlat), de aztán ismét gyorsítani kell, mert a hatás csak rövid ideig áll fenn, után a manőverezőképesség nagyot romlik. A motorokkal történő kormányzás úgy működik, hogy az egyik oldali tolja a hajót, a másik oldali pedig hátrafelé húzza, tehát ugyan az az elv érvényesül, mint a lánctalpasoknál.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Acetil_coenzim_A által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #13998 Írta: tyer82
tyer82 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Egy kis érdekesség a témához. AZ Iowa csatahajó egyik testvérhajóján kipróbálták egy teszt alatt a "pajtaajtós" megállást (a kormánylapátokat 90 fokban elfordították). Ekkor olyan 30 csomós sebességről a hajótestnél rövidebb távon megállt a hajó!
Gondolom, kicsit sem terhelhette meg a lapátokat :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Acetil_coenzim_A

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #14020 Írta: Acetil_coenzim_A
Acetil_coenzim_A válaszolt a következő témában: Csatahajók
Könnyen lehet, hogy ebben nem volt igazam. Viszont a repülőgépek esetében (lehet, hogy ez zavart meg) a függőleges vezérsíkon elhelyezett oldalkormányt nagy sebességnél nem lehet teljes mértékig kiteríteni, mert ott a mozgatómechanizmus és a sárkányszerkezetben sérülés lép fel. Ilyenre már volt példa és több, mint száz ember életébe került.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #28630 Írta: Wiggin
Wiggin válaszolt a következő témában: Csatahajók
sziasztok!

A fórumon még új vagyok, a játékot már tolom egy pindurka ideje, lassan kész a hatos szintű amcsi csatahajóm. Természetesen van még mit tanulnom, fel is merültek bennem kérdések, amikre szeretnék választ kapni.

Az egyik, amire kíváncsi volnék, az az, hogy mi befolyásolja azt, hogy amikor befogom a célt, legyen az csatahajó, vagy cirkáló, esetleg űrsiló, akkor az sokszor hipp hopp, egyszer csak eltűnik, és mire újra látható lesz, kilométerekkel arrább van, más irányba haladva. Ez random megy mindenkinek az álcázás miatt, és mások engem is látnak eltűnni, vagy valahol ki kell ezt fejleszteni?

A következő, amit ugyan már egyre jobban űzök, de még mindig hagy kívánnivalót maga után, az a célzás.
Azt kitapasztaltam, hogy az egyes hajóosztályoknál mennyit kell ráhagyni, hogy el is találjam az ellent, és amikor a célkeresztem vízszintes részével párhuzamosan halad az enemy, akkor jól ki is sikerül gyújtani, viszont ha már közeledik, vagy távolodik, akkor már ritkán sikerül eltalálni. Van erre valami taktika?

Az utolsó kérdés (ami most eszemben van) az pedig az, hogy általánosságban van rá valami "szabály" hogy cirkálókhoz, csatahajókhoz stb. milyen lövedéket használjunk?

Köszönöm a válaszokat!
Eredményes csatát kívánok mindenkinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #28656 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: Csatahajók
Minden meg lett kérdezve, és válaszolva már, jobban, mint én most tehetném itt....

Fent a lap tetején az Alapok pont alatt vannak összegezve az..... alapok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.256 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.