Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták

Több
5 éve 5 hónapja #55537 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Amíg tart a kezdőidő 00:00-ig be kell írni, hogy mindenki egyet (értsd 1v1 szituáció)lőjön. Ha lehet válazd a gyors sub-ot, és aki eléd kerül lődd, de ne fordulj vissza, ha az első hullám nem sikeres.

A végén meg a Ras(ta)putyinnál, meg le kell sebezni 40 k felé, és utána meg aki kapja marja, és UTÁNA megölni (Bár egyszer talán a 15 ölésnél, és a kastélyspotnál korábban öltük és beadta ... talán...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja #55539 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Én 5 alkalommal mentem hardon, mindig felső részre dobott, majd onnan mentem északra, majd a kastélyhoz, egyszer haltam meg, a kastély előtt, így nem spotoltam fel (5kmr-e kell menni?), de csapattársam ott volt így az meglett. Egyszer volt bukó, a 2. meccsem, ismerőssel voltam ,hogy meglegyen neki az 5 csillag, de 1 hajónk ramban meghalt, egy zipper sub meg max torp hatótávról próbált csinálni valamit *facepalm*


Killer whale elégé jó hardra, elsődlegesen, mert nem a legjobb a torpedószáma se előre, se hátra fele való lővésre (mármint torpedószámra gondolok), de balanszolt, sebessége is jó (28 csomó, a max asszem 29 a gerfalconnak vagy mi a neve a hátra nyilazósnak), másik jó opció a seelöwer a sok torpedó miatt, esetleg barracuda, mert az gyors, ha jól rémlik, esetleg a korában említett sub, mert asszem az a leggyorsabb, spotra alkalmas.
Zipper subban annyi a jó, hogy 4km-ről spotolják ,gyorsan fel tudja tölteni az oxigén tartályait, de alig van sebzés potenciálja, így hátrány, meg nem is olyan gyors :dry: (nem értem ,hogy aki hoz minek, ez hard, pls)
jó, 1 bukó és 1 4 csillagos köröm volt, mert egyik player nem várta meg, hogy kilöjjön a csapat még 2 hajót rasputyin kívül, ofc, első köre volt A SUBOS MÓDDAL (medált kapott rá, és nehezen hiszem el, hogy a normált nem csinálta meg egyszer maxosra)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja #55544 Írta: PzPuma
PzPuma válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Az előforduló csapat hibákat már leírták előttem, ezek ellenére ált majdnem mindig sikerül az 5 csillag.
Gerfalcon és Zipper, lehet játszani velük de nagy sebzés nem várható velük, főleg ha többi hajóval tapasztalt és jó játékosok vannak a csapatban.
Valamint a Zipper lassú, 2 torpedó meg kevés, Gerfalcon hiába gyors mert a többi hajóval is letudható a felderítés, és csak a végén használható ki igazán a torpedó elhelyezés.
Seelöwe, Killer Whale ill Barracuda hozza azt amit kell.
Torpedókat be kell osztani, tudni kell melyik hajót mennyi süllyeszti el.
Kapitány skillezés nálam :
Barracudánál fent van még a AFT.
(6.4-es torpedótávolsággal jobban lehet célozni)
Játék:

É1-D1
Start, full sebességgel a kastélyig.
3 csatahajó közül a másodikat célzom,(elsőt lövik mindig a többiek) Seelöwe esetén a harmadik torpedó az utolsó csatahajóra megy.
Második sorozat torpedót ált még ki lehet lőni (mindig marad egy hajó)és utána full sebességgel irány tovább :
É2-D2
Fel kell venni iránynak É3-D3-at, a közeledő cirkálót kb 3-4km távolságban keresztezzük így ki lehet szedni ha addig a többiek nem teszik meg.
A csatahajót hagyni kell a többieknek ill a cirkálót elhagyva fel kell merülni némi levegőért.
É3-D3
Felbukkanó első csatahajót ki lehet szedni nyugodtan, majd levegővétel, merülés és (a kastélyig tartó úton egyedül itt kell lassítani a Seelöwe, Barracudával) a felbukkanó második csatahajót is lehet meríteni. (Killer Whale esetén a hátsó torpedókkal)
Eddig megvan ált 180-200k sebzés a többiek meg mögöttem vannak.
É4
A jobb oldalt felbukkanó cirkálót ált hanyagolom(Barracuda lövegekkel égetni lehet), irány szembe a rombolóval.
Rombolót kiszedve, a kis sziget mellett levegővétel és irány a kastény eközben meglehet torpedózni a Rasputyint.
D4
Szintén cél a kastény eközben itt is lehet torpedózni a Rasputyint.

Eddig megvan a kastélyfelderítés, sebzés, ált a katapultok felderítése is, ezután már csak azért kell fohászkodni nehogy valaki nagyon ráizguljon a Rasputyinra míg nincs meg a 20 kill....

A végén érdemes nem közvetlenül a Rasputyin közelében lenni, 2-4 km-es távolság tartva kell torpedózni a cirkálókat, rombolókat.
Barracudával érdemes folyamatosan felemelkedni és süllyedni a vízfelszín közelében, 2-3 mp felváltva lenyomva a gombokat a lövegek folyamatosan lőnek de minket nem céloznak a hajók, katapultok. ;) (és nem fent lenni a felszínen mint sokan csinálják mert előbb v utóbb nagyobb hp veszteség a vége...)

Pár jobb eredmény (5csillagra):


A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, leopardusz, Rallyefan81, llw99

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #55547 Írta: Palánta
Palánta válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták

Acetil_coenzim_A írta: Egy kérdés a nehéz verzióhoz. Az mennyire etikus a csapattal szemben, ha valaki első körben nekiáll felderíteni a saját oldalán lévő katapultokat és egyenesen a kastélyhoz megy lövöldözés nélkül? Csak azért kérdem, mert 3 csillagnál többet eddig nem értem el, ráadásul nagyon élvezetes egy klán szakasszal egy oldalra kerülni, akik mindent kikapnak, mire az én torpedóim elérnék a célt.


A sebzés és kill nélküli előrerohanás szerintem semennyire nem jó taktika, mert ezzel nem segítesz sokat a csapatnak.
Ha nagyon előre rohansz, triggereled a Leviathanokat az öböl előtt, aminek az a hátránya, hogy addigra megkapjátok a süllyesszetek el 3 hajót egy percen belül feladatot, és mire az első két leviathant utoléri csapat a második kettőt már el is süllyesztik, így a 3 hajó egy perc alatt feladatot az öbölben kell megoldani. Nem lehetetlen, és ott lehet könnyebb is, de a 4 Leviathanból kényelmesen megvan.
Plusz steelrateket és razorwormokat is felzargatod az Octopusokkal együtt az öbölben, vagyis kb mindent és nem sok játékos tudja kivédeni azok együttes támadásait:
- steelrat depth charge: lő egyet, 5k dmg + vízbetörés, majd 4 másodperc múlva lőhet még egyet, és ha a második vízbetörést nem tudod javítani, meghalsz
- razorworm és octopus torpedózás: gyors egymásutánban 2x5 torpedó 2+ irányból és ezen felül még levegőt is kell venni néha, így kb totálkáosz és masszív torpedóleves lesz az öböl ha előre berohansz és felvered a méhkast mire a többiek odaérnek.

Bármely hajóval be tudsz érni az öbölbe hardban is, ha kellően jó tempót tudtok tartani az öböl előtti részen. Nem forogtok sokat a Gerfalconokkal, kb első torpedósalvóból süllyesztetek el minden hajót, akkor az öbölhöz érve lesz még 4 perc a kastélyig. Annyi idő alatt bármelyik tengeralattjáró végigmegy és fel tudja spotolni.

Északon óvatosan, mert ott egy steelrat szokott megjelenni, amit viszont célszerű elsüllyeszteni, még a Lair spotolás előtt és akkor nem dob hátba depth charge-al kétszer egymás után.

Le lehet osztani ki mit süllyeszt, de randommal nagyon nehéz pláne hogy ha eléggé sokféle hajóval jönnek be.
Killer Whale és Seelöwe kb mindent meg tud oldani egyedül is:
- első 3 zikasa gond és lassítás nélkül megvan ezekkel a hajókkal
- második hullámban a cirkáló vagy a csatahajó az oneshot. a Maradékot intézze a másik két hajó, legyen nekik is killjük
- két leviathan szintén simán megvan (4 torpedó / hajó), az elsőhöz még lassítani sem kell, csak a másodikhoz kell egy kicsit mert lassabban popol és ha nem lassítasz rádpopol és rammol (volt rá példa) vagy egyszerűen túlfutsz rajta ami a Killer Whallel nem baj, de a Seelöwevel az
- öbölben északi steelrat szintén sima ügy, eddigre úgy is betöltődik az összes torpedód teljesen
- kastély spotolás után a 6 kill már macerásabb, mert addigra más ott van mindenki és össze vissza mennek a torpedók, de 2-4 kill simán összehozható ott is
- rasp süllyesztés után meg gyorsan merülés mielőtt egy-két kósza torpedó ledarálja a csapatot és bukjátok a maradjon életben legalább 3 hajó feladatot

Killer Whale és Seelöwe nagyon kényelmesen tudja hozni a 6-10 killt egy futamon és emiazt a 200k creditet is. És tekintve hogy egy oldalon az öbölig van 7 hajó, nem sok marad a többieknek és könnyen meglesz a 300k+ sebzésed. 500k+ is összehozható ha a csapat az elején nem öli a hajókat (vagy nem tudják meg behalászod őket előlük, amiért már kaptam beszólást) és rasputinba is sokat beletolsz a végén.

5 csillag, ahogy én vettem észre nem érdekli a játékosokat.
10 meccsből kb 2-ben van hogy jelzik az elején hogy spotoljuk a tornyokat és a kastélyt meg hogy az öbölben a 6 kill legyen meg rasp előtt.
7 esetben első piros hajóra full nuke ami lőtávba ér, és amint raps is ott van azt is egyből ami a csövön kifér.
1 meccsen meg még belefér a szándékos trollkodás is, hogy direkt nem megy spotolni, minden torpedót kilövi rapsutinra, majd reload előtt lerammolja és megy a következő meccsre.

Ha kell az 5 csillag, Operation chaten szoktak csapatot szervezni rá, többnyire meg is tudják csinálni, mert legalább előtte taktikai megbeszélés van és hajóosztás, így legalább nem lesz 4 zipper és két gerfalcon a csapatban.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Palánta által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja #55557 Írta: PzPuma
PzPuma válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Legyél oly kedves és olvasd el (újra) figyelmesen hogy mit írtam, és utána válaszolj. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #55558 Írta: Rallyefan81
Rallyefan81 válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták

PzPuma írta: Eddig megvan a kastélyfelderítés, sebzés, ált a katapultok felderítése is, ezután már csak azért kell fohászkodni nehogy valaki nagyon ráizguljon a Rasputyinra míg nincs meg a 20 kill....


Most lehet ,hogy én néztem be, de mintha 20-iknak elfogadná őfelségét is. :dry:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Rallyefan81 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.262 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.