Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]

Több
8 éve 2 hónapja #13967 Írta: vonKurz
vonKurz válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]

zstorok75 írta:

vonKurz írta: ...
ha tényleg 1-1 a szituácio, és van elég helye a csatahajonak, nyilvan szigetek kozt más a szitu, akkor k-va nehéz csatahajot olni, sebezni lehet persze, sebezni lehet, csak a sebzes önmagában semmire nem elég...
ámen :)


Valóban nem egyszerű jól játszani egy DD-vel, csakhogy a DD-nek, van egy hatalmas előnye a csatahajóval szemben. (persze számos hátránnyal egyetemben)
Mégpedig az, hogy sok esetben, legalább egy fegyverét úgy tudja használni, hogy a csatahajó még csak nem is látja Öt.

Arra a kérdésre, pedig, hogy a sebzés önmagában nem elég, azt mondhatom, hogy igaz ez a csatahajókra is...
Értem, ezt arra a szituációra, amikor egy viszonylag közel lévő rombolót szeretnék a BB-vel kilőni, mielőtt az elengedhetné a csomagokat, de egy szalvoból, jó esetben 2-3 találat után, sem tűnik el a DD életének a fele. Ezek után szinte garantált, hogy
jönnek a torpedók, amik ugyan ebből a távolságból (még ha csak ugyan akkora találati aránnyal is mint a BB-é) arányaiban sokkal nagyobb sebzést osztanak ki. Ugyanis, a torpedók nagy százaléka a BB-nél sokkal nagyobb valószínűséggel okoz cicit (de legalább heavy demage-t) mint egy hasonló BB lövedék. És akkor még nem is számoltam hozzá a másodlagos/következmény károkat.
A torpedók elég gyakran okoznak vízbetörést, és ha ez akkor következik be amikor a BB nem tudja azt lejavítani, gyakorlatilag megpecsételte a BB sorsát. Ilyenkor nem ritka, hogy a BB elveszíti az életének a felét, csak a vízbetörés által, plusz a torpedó(k) okozta sérülés.(Tapasztalat...)
Mint mondtad, sebezni tényleg nem elég...


ha egy csatahajó mellélő, 25-30 sec után ujra probalkozhat.
ha egy rombolo melleengedi a torpedoit, akkor 2-2,5 perc mulva szinten :)

a láthatatlan torpedozásnál ugye mindig odagondoljuk, hogy ezt tudja a japán rombolo, meg a magas szintu amerikai...
szemely szerint elakadtam a Fubukinalm o 9 torpedot tud elengedni biztonsagosan 7km távolságbol, ami nagyon nagyon sok, nagyon nehéz onnan találatot elérni...
Benson sokkal jobb szerintem, mert azzal lehet foglalni, nem gond ha osszeakadok a capben egy masik romboloval, japan ugye olyankor meghal jobb hijan :) viszont tud torpedozni is...

vissza kicsit az alapproblemara, tegnap ugy is jartam, hogy foglaltam a capet, odajott egy csatahajo. belelottem 2 torpedot, tulelte, es mennem kellett, otthagytam a bazisukat, emiatt el is vesztettuk a jatekot...

meg olyant is lattam, hogy 1-1ben maradtak, a majdnem max hp-s Tirpitz foglalt, a Fubukink eltalálta tobb torpedoval, az tulelte, és mire ez ujratoltott, meg megint odaert volna az uj adag, befoglalt...

agyuval persze resetelhetett volna a Fubuki, de azt nem éli tul...

egyébként komoly probléma, hogy tier7-ig a csatahajo uralja a mezonyt, olyan van hogy lassu, és befoglalják a pálya másik oldalát, de harcban igazábol egy másik csatahajo tudja csak megállítani.

és mikor tier8-n végre a gyorsabbak a csatahajok, konkurenciának bejonnek a durvább japán rombolok a képbe, es ezt mentálisan nehéz feldolgozni :)
nálam ugy zajlott az evolúció egyébként, hogy kezdtem CV-vel, aztán csatahajó, mikor láttam milyen durva a japán romboló, akkor japán rombolora áltam, aztán mikor rájottem, hogy nem leányálom, akkor elkezdtem rombolot vadaszni amerikai/orosz romboloval, es ha most hobbibol a duplazason kivul kell jatsszak,azt cirkálóval teszem alapvetően.

és igen, Atagoval, Mogamival, Myokoval nem kevés Kagero pályafutására tettem pontot, fogtam már Shimát is, de azt nehezebb, mert nincsenek sokan tier8-ban...
majd az Ibukival :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #13983 Írta: BigaC
BigaC válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]
Én mostanában játszom elég sokat BB-vel és rombolóval is (szovjet). Én úgy érzem, kiegyenlített a dolog játékélmény szempontjából.

BB-ben: én többnyire ki tudom lőni a rombolót, főleg ha nincsen még 3 ellenség a közelemben. a cirkálók/BB lő + 2 romboló a közelemben azt nem szeressem. bár rombolónak gyakrabban van ilyen élménye, hogy több az ellenség körülötte, de ő legalább el tud bújni. nekem a CV torpedóbombázói, mondjuk kettő merőlegesen dobva nagyobb bosszúság, mert ott még kevesebb esélyem van. Összességében: kibírható a romboló, akkor van baj, ha túl sok van belőlük (nem engednék 5-öt, legyen mindenből max 4)

Rombolóban: szovjet romboló lévén a BB cserkészés-lerohanás 90%-ban kamikaze akció. Túl közel kell mennem, és nagyon ritka, hogy a BB utolsó erejével nem lő ki, esetleg pont akkor ha van más csapattag is, aki leköti. Szovjet rombolókkal úgyis más stratégiát folytatok, 8-10km-ről lövöldözgetek, segítek, füstölök, próbálom sokáig kihúzni. Csak ha nagyon kínálkozó helyzet van (magányos BB), akkor indulok neki. Játszottam azt is, hogy elmegyek a pálya szélén és hátulról keresek CV-t, BB-t, de valahogy erre már jobban készülnek, nem éri meg: 10 alkalomból 1 sikerül, addig meg inaktív vagyok a team szempontjából.

Összességében: jobban tele van a gatyám/jobban izgulok egy rombolóban :)
Persze a japán ág kicsit más kategória. Szovjet rombolóval (max 5km táv volt eddig 52 csomóval, az Ognevoy 4km 70 csomóval) nem volt lehetőségem a távspammelést kipróbálni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #14002 Írta: vonKurz
vonKurz válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]

BigaC írta: Összességében: jobban tele van a gatyám/jobban izgulok egy rombolóban :)
Persze a japán ág kicsit más kategória. Szovjet rombolóval (max 5km táv volt eddig 52 csomóval, az Ognevoy 4km 70 csomóval) nem volt lehetőségem a távspammelést kipróbálni.


ugye ugy oldottak meg az egyensulyozast, hogy a japan tud messzirol lathatlanul loni, de viszonylag keves torpedot, es 9-10 szinten jut csak el odaig, hogy tényleg durva "spamet" tol, Kagero 8 torpedoval nagy teruletet beterit, ott 1-1 db-t biztosan bekapsz, más kérdés persze, hogy ha egyéb sérulesed nincs, az a 10-20k sebzes nem visz el egy 70-80k hp-s csatahajot.
vagy kuldheti szuk ivben, es akkor 4-5 torpedo talalat viz ala tesz barmit, de ahhoz meg az kell, hogy legalabb 40-50 masodpercig a csatahajo ne valtson iranyt, viszont valt, ugye 15 masodpercenkent kifordul lo, aztan vissza...
es akkor nincs fent vadaszgepe, amelyik kiszurja a torpedot se neki se masnak, stb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #14031 Írta: Benign_Wolf33
Benign_Wolf33 válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]

2 változás is lesz a hajó külsejének megváltoztatásának szabályaiban. A szemfülesek a 2.-at is hamar kiszúrhatják.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Benign_Wolf33 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #14036 Írta: Benign_Wolf33
Benign_Wolf33 válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]
Amúgy, aki akar Kamikazét és nincs meg a 260 gyöngye az siessen, mert mikor eléri a számláló a 10000000 gyöngyöt, ha jól tudom, véget ér ez az akció. Elképzelhető, hogy holnapra vége lesz.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Benign_Wolf33 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #14043 Írta: tyer82
tyer82 válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]
De cseszheti az, akinek megvan az összes küldi és a heti küldi is, amit csak jövő héten frissítenek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.293 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.