Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Dühöngő

Több
3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #63563 Írta: akkufuro
akkufuro válaszolt a következő témában: Dühöngő
Shardik az külön kategória 20k sebzés mellett nem kel manipulálni :evil: .Pgergőnek nem tudom ismerős- e a WOWS Stat Numbers oldal Tisztelt uram ott vagy leirva SZÁMOKKAL.Ha a Desmóval mész csatába TUDHATÓ milyen eredmény várható ha Veneziával akkor is sőt még az is tudható hogy a Desmoval a 8765ik helyen álsz akkor biztosnan elveszted a meccset ha a 46ikkal eresztenek össze akinek 5x annyi az átlagsebzése. (hacsak el nem megy ebédelni) És a lényeget ismételten nem érti meg senki olyan hogy VÉLETLENÜL 7 napból 4 napon át az egyik csapat egymásután 6x veszít vagy nyer 10-0 vagy 12-0 ra olyan NINCS,NEM LÉTEZIK EZ TÉNY Hogy értsétek ez olyan mint minden héten két lottó ötös ugyanannak az embernek ismétlem véletlenül Pontosan az emberi tényező miatt. Vagy csak nekem vannak ilyen napjaim mostanában???????? Ti változatosan és kiegyenlítetten játszotok ? A Win em nem változott hosszú távon ugyanaz csak nagyon rapszodikusak az eredmények.Vagy csak veszítek vagy csak nyerek
Utolsó szerkesztés: 3 éve 11 hónapja akkufuro által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lord
  • Látogató
  • Látogató
3 éve 11 hónapja #63565 Írta: Lord
Lord válaszolt a következő témában: Dühöngő
az igaz world of balance :D egyetértek amúgy, a fura az amikor egyik pillanatról a másikra drasztikusan változik az eredmény, te meg ott vagy egy számodra átlag eredménnyel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #63566 Írta: [DPH] Greendevil97
[DPH] Greendevil97 válaszolt a következő témában: Dühöngő

akkufuro írta: És PONT befejeztem.

:silly:

De mivel így alakult...

Számokat akarsz? hát tessék!
a lottó ötös esélye 1: 43 949 268-hoz, ami durván 300,000-szer több, mint annak az esélye, hogy zsinórban 7 csatát buksz. (amire az esély 0.7% lenne amúgy, ha 50% esélynek veszed a nyerést) Ez ugyanakkor banálisan hibás, és itt jön be a képletbe az, amit mások is mondtak ezerszer: az emberi tényező.

Az, hogy zsinórba buksz két csatát, nem 25% esély (50% x 50%), mivel a két csata között az egyetlen azonosság az, hogy te mindkettőben szerepelsz. Még ez is erős túlzás, mert ha az előző csatát bukod, már te is idegesebben kezded a következő csatát, tehát te se vagy konstans az egyenletben.

Amire ki akarok lyukadni az az, hogy itt a nyerési esélyed minden csatával "újraindul", nem számíthatsz matematikai esélyt arra, hogy zsinórba ennyi meg ennyi csatát buksz. Csupán bemész egy körbe, és vagy nyersz, vagy sem (bár a jó teljesítmény legendák szerint növeli a nyerési esélyét a csaptnak). És ez kezdődik előről.

Ja, és ha már wows numbers: Rutinosabb stat figyelőknek két szám mutat dolgokat: a winrate és a PR.
Kicsit kifejtem a PR-t, nehogy bárki fennakadjon ezen: ez egy viszonyszám a teljesítményedre, amit befolyásol a csatáidban elért sebzés, spot sebzés, lelőtt repülők, tankolt sebzés, elfoglalt terület, kilőtt hajó és a winrate együttesen, különböző arányban.

Na most, ha megnézem valakinek a statisztikáját, a PR és a win rate alakulásából ezt tudom kiolvasni:

1) Jó PR és Jó WR: Érti a dolgát, remekül játszik, valószínüleg flottában a jobb eredmény és győzelem érdekében

2) Jó PR és rossz WR: Érti a dolgát, de rossz csapatokat kapott éppen. Nem rajta múlik a csata eredménye, ő mindent megtesz: Lehet egyedül játszik, ezért nem nyer annyit.

3) Jó WR és rossz PR: Nem sokat tesz a csapatáért, de szerencséje van és gyakran lehozzák neki a meccset. Ő még bőven van hova fejlődjön, már ha képes rá.

4) Rossz PR és Rossz WR: valószínüleg azt se tudja, melyik gombal kell lőni. Kb annyira hasznos a csapata számára, mint az egyik felhő az égen. Az ilyennek nem kéne játszani a játékkal, mindenki érdekében. Akkora hátrányt okoz a saját csapatának, hogy azt már büntetni kéne.

5) Akinek a PR és a WR mozgása egy kiszámíthatatlan pályájú, ötödfokú egyenlettel sem leírható hullám: A "sodródó" a teljesítménye hullámzó, annyira a csapatán múlik minden hogy az ő teljesítménye hatással sincs semmire a világon. Ha ott lenne, ha nem, az eredmény ugyanaz lenne. Az ő statja az majdnem megtestesíti a véletlen matematikai számokkal való kifejezését.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 11 hónapja [DPH] Greendevil97 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Jaszon, pgergo77, akkufuro, BacsaA, Foxtrot

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #63567 Írta: pgergo77
pgergo77 válaszolt a következő témában: Dühöngő
Tisztelt Akkufúró! (komolyan gondolva a tisztelt és a nagybetű)
Ha megengeded, akkor még egyszer leírom összefoglalva, minden irónia nélkül, hátha megértjük egymást.
1. Igen, ismerem a wows statot. Nagy jelentősége nincs, de korábban én magyaráztam itt, több bejegyzésen keresztül, hogy az adott oldal milyen képletekkel számol. Vagyok olyan hülye, hogy minden napon feljegyzem a statisztikáim, de ez az én bajom. :D
2. Amit én állítok: matematikai képlettel nem lehet leképezni olyan dolog VÉGEREDMÉNYÉT, amiben szerepel egy kiszámíthatatlan tényező (maga a játékos), ezért bátorkodtam reflektálni az ominózus bejegyzésedre, amit a tisztel LordZsolt kolléga félreértett, bár az is lehet, hogy roppant hülyén fogalmaztam.
3. A wows stat oldal az játékban eddig lejátszott csaták alapján megállapított értékekkel dolgozik. Szerintem nagyon fontos különbség, hogy ez alapján valami TUDHATÓ (ahogy Te magad írtad) vagy SEJTHETŐ (ahogy én állítom). Hülye a példa de szerintem most idevaló: azért mert az elmúlt 20 évben mondjuk nem esett a hó májusban, nem zárhatjuk ki 100%-kal, hogy jövőre sem fog esni.
4. Továbbra is tartom azt az állításom, hogy játékosállomány rettentő módon felhígult, és szerintem elsősorban ezért kiegyensúlyozatlanok a csaták.
5. Amíg a WG üzleti alapon működik, és nem zavarja őket, ha valaki 72-es personal raitinggel Tirpizzel, esetleg Puerto Ricoval játszik 200 csatával a háta mögött, én nem is várnék érdemi javulást kiegyensúlyozást tekintve.
6. A betaban kezdtem el játszani, kisebb kihagyásokkal a mai napig játszom. Véleményem szerint a játék sokat változott, és igen, számomra régen élvezetesebb volt, de soha nem találtam rá bízonyitékot, hogy valami is manipulálva lenne.
7. Összefoglalva: én úgy vélem, hogy nem manipulált a játék (nem tudom bizonyítani az igazam), ahogy látom Te az ellenkezőjét látod (szerintem Te sem tudod bizonyítani). Én tiszteletben tartom a véleményed, és amíg kulturált az eszmecsere partner vagyok.
8. Sajnos az a tapasztalatom, hogy az estek többségében a konteóhívők közt több a gyengébb játékos.
(ez nem feltétlenül Neked szól).
9. Nem ezen a néven játszom, többször újrakezdtem, de természetesen bármikor vállalom a statom, ha szükséges.
10. Köszönöm, ha időt szántál rá és elolvastad.

Tisztelettel.
PG

Greendevil megelözött kicsit. Sorry
Utolsó szerkesztés: 3 éve 11 hónapja pgergo77 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Jaszon, akkufuro, BacsaA, Lord

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #63569 Írta: akkufuro
akkufuro válaszolt a következő témában: Dühöngő
"Amire ki akarok lyukadni az az, hogy itt a nyerési esélyed minden csatával "újraindul", nem számíthatsz matematikai esélyt arra, hogy zsinórba ennyi meg ennyi csatát buksz. Csupán bemész egy körbe, és vagy nyersz, vagy sem " Hát én is ezt mondom hogy igy kellene hogy legyen de nem igy van A stat 100-adfokú egyenletéből szerintem kimaradt egy lényeges alkotó a sebzés, valamelyest a PR tükrözi de csak.......... Pl 3-an lőttök egy hajót süllyedt más kapta újabb csapat még még te ugyanúgy lősz mint a többi esetenként még jóval több is a sebzésed abból a hajóból mégis mindig más kapja????????? szerencse statisztika tudás? na az biztos nem.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 11 hónapja akkufuro által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 11 hónapja #63570 Írta: pgergo77
pgergo77 válaszolt a következő témában: Dühöngő
Nem vagy tisztában a PR képletével. Három dolog számít. Sebzés, kill, győzelem. A sebzés súlyozott.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: akkufuro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.478 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.