Német cirkálók

Több
7 éve 7 hónapja #26092 Írta: Szete58
Szete58 válaszolt a következő témában: Német cirkálók

tyer82 írta: A Bismarckról olvastam egyszer, hogy ott volt az első tornyon is távmérő, de később leszerelték, mivel a felcsapódó vízpermet miatt nem használhatták rendesen.


Tedd hozzá, hogy később eladták a szovjet elvtársaknak. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #26102 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Német cirkálók
Amugy is több távmérő van a cirkálón, egy-egy a második-harmadik lövegtornyon, van egy fenn középen, ez 3, de még vannak kisebb távmérők, meg kell nézni közelről a hajót. Persze, minél nagyobb a távmérő, vagyis minél távolabb van a két szélső pontja egymástól, annál pontosabb mérésre képes.

viszont el is állítódhatnak az érzékeny optikai irányzékok :woohoo: A 2.vh-ban volt olyan, h egy egy közeli becsapódás szétrázta az optikák illesztékeit, gyak. tönkre mentek, s még csak nem is kellett hozza telitalálat. S a Port Arthur cimü örökzöld B) regényben olvastam, h a Sárga tengeri csata előtt mikor kezdték bemérni az ellenséges hajókat, az egyik csatahajón a két fő távmérő két különböző távolságot hozott ki rájuk... :lol:
Persze ez főleg a hiányos kiképzésnek, kevés gyakorlásnak-karbantartásnak volt betudható, s kérdés h más nemzeteknél mint az orosznál mennyire volt általános az efféle... :lol:
acelmonstrum.host22.com/st.html
A hősi időkből egy igazi csatasor B) :

("Nekem ugyan vannak felőle kételyeim, de ez állítólag egy eredeti felvétel a csatáról, természetesen utólag színezve és digitálisan feljavítva. A képen a Shikishima látható tüzelés közben, előtte pedig a japán csatasor többi hajója, a Fuji, az Asahi, és a Mikasa."acelmonstrum, szerző)
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja leopardusz által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 7 hónapja #26103 Írta: tyer82
tyer82 válaszolt a következő témában: Német cirkálók
Az acélmonstrum oldalon a Bismark-nál olvastam, hogy a tornyokon lévőket csak akkor használták inkább, ha a fő távolságmérők megsérültek, ezek használata korlátozottabb volt (gondolom, mivel alacsonyabban helyezkedtek el, míg a fő tűzvezető központ magasan). Ezeken felül külön voltak még a másodlagos, ill. a légvédelmi fegyverek távmérői (a méretbeli különbségek látszanak már ezen, a fő távolságmérők, meg a nagy tornyokon lévők 10,0 m körüli szélességűek voltak, míg a légvédelemhez tartozók 4,0 - 5,0 m-esek).
De ezek mellett a valóságban is (mint a játékban is célszerű használni) 2-3 lövéssel lőtték be a célpont helyét, távolságát (mindegyik lövést eltérő távolságba lőtték, majd ezek elemzése alapján korrigáltak).
A német optikák a világhábórú idején elég magas színvonalat képviseltek (mielőtt belépett volna anglia, pl. a Spitfire vadászokhoz a célzórendszert és optikát a németektől vásárolták).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 7 hónapja #26110 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Német cirkálók
Azért nem gondolkodtam kéményben, mert nem igen szoktam látni a többi wowsos hajón (Yorckon azért láttam pl)

Hát igen, elég érzékeny lehet. Én geodéziai eszközökkel suli miatt találkoztam (geodéziás szakközép), ott pl a szintezőműszert lehet szépen tönkretenni, ha a komparátort kiakasztjuk csak azzal, hogy pl fejjel lefele tartjuk véletlen folytán :silly:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #26111 Írta: PzPuma
PzPuma válaszolt a következő témában: Német cirkálók
AJ-Press-GUNpower 17-German Naval Artillery vol 1.
Gerard Koop - Battleships of the Scharnhorst Class
John Campbell - Naval Weapons of World War Two
(többek közt ezek a könyvekben található rajz, fénykép a téma kapcsán)
Prinz Eugen :


Bár a Scharnhorst toronyrajza de érvényes a Hipper/Prinz-re is :


Ellenséges hajók bemérése kapcsán a köv könyvet ajánlom :
Norman Friedman - Naval Firepower
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja PzPuma által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 7 hónapja #26116 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Német cirkálók
Sajna nem kaptam olyan ábrát, amivel megcáfolhatnám :P .
Ha jól látom a számokat, a szellőzés ott hátul van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.247 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.