Csatahajókról általánosságban

Több
8 éve 8 hónapja #4631 Írta: James Onedin
James Onedin válaszolt a következő témában: Csatahajók

vonKurz írta:

James Onedin írta: Azért kérdeztem mert tegnap olyan csatában voltam,ahol a New Mexicoval én voltam a legkisebb hajó.A legnagyobbak pedig ha jól emlékszem tier 9-es hordozók voltak.Már az elején kaptam egy olyan torpedó sorozatot hogy nem tettem zsebre...Így el gondolkodtam azon hogy folytassam-e tovább a csatahajó vonalat.....


ez nem fog változni tier10-ig :)

mármint ha megnézed, az amerikai repülőknek kicsit fejlődik a sebzése, bombázónak nagyon.
japánnak semmit, japán ugyanazt a torpedót kapja mint tier4-n,több százada lehet idővel, bár a 3-3 bombázószázadot már tier7-n elérik, viszont magasabb tieres hajókon sokkal kevesebbet sebez a torpedó,9-10 tierben 3500-4000 körül.

japán bomba 1000-1500 körül sebez, amerikai olyan 500-l többet nagyjából, általában 1, viszonylag gyakran még 2 találat van.
álló nagy célpontra CV pl vagy sziget megállította csatahajó 3-5 találat is lehet, de ez a fehér holló kategória :)

amit a magasabb szintű repülők kapnak, az hp, és sebesség.
kevesebb ideig kell a légvédelmi zónában tartózkodniuk, és ott jobban bírják a több hp miatt.

hatos légvédelemmel 9-s repülő ellen azt jelenti, hogy lényegében körözhetek feletted, csinálhatsz akármit, talán egyszer idővel lelősz egy repülőt, de 12 -ből ha egyet le is lősz, nem fog zavarni senkit...

ugyanolyan tieres amerika hajónál már az van, hogy mondjuk 12 torpedós rámegy egy magányos Coloradora, rövid úton odamegyek, elkezd kanyarodni, muszáj oldalról kerülnöm, mire kioldom a torpedókat, minimum 3-4 repülőt lelő.

magasabb szintű cirkálóra lehet tenni olyan cuccot, hogy nem lehet tőle célozni. valami erősebb AA vagy ilyesmi, ha azt ellövi, inkább vissza szoktam fordulni, 40 másodpercig tart, utána újra rárepülök ha van mivel :)

ha a Colorado mellé van egy Pensacola, akkor 12 db hetes repülővel egy támadás minimum 6 gépet veszít, ha jókor nyomja el a sűrűbb AA-t, akkor cseszhetem, valószinűleg elvesztem mind a 12 gépet hazafelére, és sebzek 1, max 2 torpedóval 10k hp-t, ami egy ötös csatahajót se fog különösebben megrendíteni 3 percenként egyszer...

lényeg a következő, jelenleg nagyon kevés a CV, és nagyon gyakran kilences CV-vel szemben velem egy hetes van, az olyan mint ha nem lenne ugye, és alapvetően 6-7-s csatahajót támadok...

szóval lehet szidni a CV-t, de egyenlőre kevés a játékos, és kb Taihoval New Mexikora vadászni akkora élmény mindkét fél számára, mint New Mexikóval Kawachira :)

Köszönöm,hasznos válasz volt.Én szidom is őket rendesen..... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #4774 Írta: DeteCT0R
DeteCT0R válaszolt a következő témában: Csatahajók

solinari írta:

DeteCT0R írta: Alapbol minden csatahajon katapult scout van. Viszont atlehet tenni fighterre ha nem sajnalod a minusz lotavot. Viszont fighter megeri mert legalabb megzavarja a torpedosokat es tobb ideig van a levegoben igy tobb eselyed van hogy kevesebb torpedot kapsz be.

+ha kifejleszted a kapitany kepesseged hogy egy squadba tobb repcsi lessz +1-el akkor mar 2 katapult fightert is feltudsz kuldeni csatahajorol az mar eleg jol pusztit a levegobe.

Nem fogsz 2-t felküldeni, az anyahajók repülőreire vonatkozik.

Nemnem. Teszteltem beta alatt ha kifejleszted a +squad repcsit akkor 2 katapult fightert kuldesz fel. En speciel amcsi cruiser-el tesztelem.
De itt egy kep:



Ha lementes es kinagyitod tisztan latszik hogy 2 fighter van a levegobe es mind2 hozzam tartozik.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6699 Írta: Doktoruur
Doktoruur válaszolt a következő témában: Csatahajók
Kérhetek egy kis előrejelzést a T8-as csatahajókról? Szeretném tudni, hogy mi vár rám. :) Ami lényeges, a mostani Coloradot nézzétek (ha tudjátok) az összehasonlításba, mert most sokkal jobb, mint volt. Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Krisztian
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 6 hónapja #6760 Írta: Krisztian
Krisztian válaszolt a következő témában: Csatahajók
Pár napja van meg az NC, elég stock még, a kapitány is épp csak átképződött. 52,6K a Coloradós átlagom, ezzel már most 55,7K. Eredményesebb és érzésre is jobb, főleg ha 1x meglesz a B test, +10K hp, gyorsabb fordulás, stb. Csak mondjuk az a majd 60K xp azért elég sok. És rendszeresen nincs csata, malmozik percekig, mire berak, ráadásul nekem nincs prémiumom, gyakorlatilag minden csata ráfizetés, arra is majd figyelni kell.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6762 Írta: zstorok75
zstorok75 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Üdv Mindenkinek!
Olvasgatom a fórumot és próbálom az itt jelenlevő „félisten játékostársaim” –akik olyan csaták eredményeit osztják meg, ami számomra hihetetlen- titkát megfejteni arra vonatkozólag, hogy a bánatban kell csatahajókkal úgy játszani, hogy ilyen eredményeim legyenek.

Bár még csak 4-es szintü csatahajóim vannak, de egyszerűen néha a hajamat tépem, mert a találati pontosság velük jó ha eléri a 25%-ot, nálam legalább is. Szóval nem igazán értem, hogy a fészkes fenébe sikerül ilyen eredményeket elérnetek. Nagyon sokszor előfordul, hogy pl. a Wyoming teljes oldalsortüzével képtelen vagyok egy oldalát mutató másik csatahajót eltalálni. Minden lövedék (12db) úgy körbe lövi a hajót, hogy a Greenpeace feljelentene illegális módszerrel való halászatért mert több delfin döglik meg mint amennyi sebzést be tudok vinni.

Szóval szeretnék egy olyan nem kis fáradtsággal járó dolgot kérni azon játékostársaimtól, akik ilyen félisteni státuszban leleddzenek, (és ezt a statisztikájuk is igazolja) hogy összeszedetten írják le legyenek szívesek, mintegy oktató jelleggel, hogy hogyan is kell használni egy csatahajót.
Olyanra dolgokra gondolok pl. hogyan helyezkednek a csatában, hogyan manővereznek, hova céloznak pontosan az ellenfél hajóján (vízvonalra, vízvonal fölé kicsit, vagy alá) teljes oldalsortűzzel lőnek vagy csak egyesével, stb. stb.
Nem teljesen az alapokra gondolok. Bár nincs sok csatám de azért azok a dolgok már mennek, hogy folyamatosan manőverezni kell, stb. Szóval egy kicsit a részletek, a finomságok érdekelnek.

A magam és mások nevében is előre köszönöm a fáradozásaikat.
Tiszteletem tovább erősödik azok felé akik segítenek ezzel nekünk „NOOBOKNAK”, hogy félistenek árnyékai lehessünk.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Samy70

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6768 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Csatahajók
Szia, rövid leszek, és nem túl jó oktató, ha nem gond :)

Ha több löveged van, akkor mindig adj le egy célzó lövést, amivel be tudod állítani, hogy mennyivel kell a hajó elé vagy mögé céloznod, hogy eltaláld. Elvileg az alapcélkereszten kell lennie rovátkáknak, ami távolságok akarnak lenni (talán?), ha nincs, akkor be kell állítani, hogy az alt gombos funkciók be legyen kapcsolva (nem tudom fejből a nevét, de ha látod az ellenfél távolságát, akkor már jó). Ha a célzólövés talál, és nem változtatott semmin a hajó kapitánya, akkor mehet a sortűz.
Én úgy szoktam ,hogy ha csatahajóra lövök, és a legkisebb zoomban vagyok, akkor általában a úgy 1/4-ig viszem a keresztet (mivel módolt keresztet használok, így nem írhatóm ,hogy 2-es értékig viszem, vagy lehet? Nem rémlik a simának milyen a beosztása). Ha gyors hajóról van szó, akkor már arrébb kell célozni (japán csatahajók)
Cirkálóknál jóval arrébb kell célozni, mert gyorsak, rombolókról meg ne is beszéljünk. Hordozók meg van, ami gyors és van ami lassú típus.

Előjárónak talán ennyi elég, egy szakember majd leírja részeltessen a dolgokat :)
Wyo-val meg ne foglalkozz, hogy a hajó jobb-baloldalára esnek a lövedékeid. Az amerikai hajók általánosságban zárt bétában elégé szórtak, talán ezt kicsit korrigálták, de a japánokét rontották ,hogy ne legyenek előnyben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.311 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.