Csatahajókról általánosságban

  • cefd97f85c66db05576e7ec76e55ac13
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 5 hónapja #6822 Írta: cefd97f85c66db05576e7ec76e55ac13
cefd97f85c66db05576e7ec76e55ac13 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Igen, igaz, hogy ha felgyújtod az anyahajót addig míg ég, nem tud repülőt indítani. Más kérdés hogy emiatt egy csatahajóval megéri-e átváltani HE-re vagy sem. Persze ez helyzetfüggő. Én inkább lövök egy sorozat AP-t bele, semmint várjam a lőszercsere 30+ másodpercét üresjáratban, kockáztatva utána egy HE sorozatot ami nem biztos hogy felgyújtja. Lehet ugyan előre felkészülni és korábban váltani, de eddig nem nagyon volt olyan meccsem, ahol lőtávon belül az anyahajó környékén nem lett volna más akit lőhetnék AP-val.
Cirkálónál már másabb a helyzet. Ott lehet megéri HE-ről AP-ra váltani sikeres felgyújtás után, ha nem tudja eloltani azonnal. De ott meg nem is 30 másodperc a lőszercsere, legalábbis T6-7 környékén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 5 hónapja #6824 Írta: Get200
Get200 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Ha AP van betöltve azzal kell rálőni, nem kell váltani meg üresjáratozni. Ha úgy tartja a kedv majd a következő HE lesz de szerintem egy hordozó miatt nem érdemes váltani. Ha nem együl vagy a környéken a többiek úgyis megszórják HE-vel. Szerintem egyedül rombolóra érdemes HE-t tölteni, a cirkáló bedarál ha csak gyujtogatod (ahogy ő is téged). Citadellát neki! :D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 5 hónapja #6825 Írta: Jacktor
Jacktor válaszolt a következő témában: Csatahajók

zstorok75 írta: Ne haragudj Jacktor, de még mindig érdekelne a véleményed.

"Azt írtad, hogy kizárólag AP-t használjak. Észrevételem alapján csatahajóval, HE-vel is gyönyörűen lehet citadellát lőni egy oldalát mutató cirkálónak."

Az lehet, de sokkal ritkábban, illetve ha sikerül is, akkor is csak max. a felét sebzi mint az AP tenné.
Ha AP-val normálisan eltalálja az ember a CA/CV-t, szinte garantált a többszörös citadella. Ezért is nem biztos hogy megéri-e HE-vel gyújtogatni egy CV-t, ha közben egy salvoval ki is lehet csapni. Mindez persze helyzetfüggő és mérlegelés kérdése: hogy állnak épp a repülői, van-e taktikai jelentősége a repülők blokkolásának (pl. ha épp a pálya túlfelén kolbászolnak, akkor felesleges gyújtani a CV-t), milyen meszire van a célpont (mennyire vihető be pontos lövés), stb.
Nem emlékszem hogy valaha is HE-re kellett volna váltanom ezek miatt, annál meg nincs jobb érzés mikor egy salvoval kicsapsz egy CA/CV-t.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #6830 Írta: PzPuma
PzPuma válaszolt a következő témában: Csatahajók
Régebben én is váltogattam csatahajónál a lőszert, de pár hete csakis AP, ha van időm csak akkor váltok HE-re de csakis romboló ellen.
És egy példa hogy cirkálóra csak AP (Pensacola-full hp, egy sorozatból):






További példák az Örömködő topikban, tegnap este jól ment. :)
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja PzPuma által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • cefd97f85c66db05576e7ec76e55ac13
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #6835 Írta: cefd97f85c66db05576e7ec76e55ac13
cefd97f85c66db05576e7ec76e55ac13 válaszolt a következő témában: Csatahajók
4-5 találatból kikapva, nem semmi.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja cefd97f85c66db05576e7ec76e55ac13 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 5 hónapja #6844 Írta: zstorok75
zstorok75 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Üdv kedves Félistenek!

Nagyon köszönöm a jó tanácsokat. (Azt hiszem mindenki nevében)

Mentem pár kört tegnap és igyekeztem figyelni/odafigyelni azokra, amiket említettetek. Abból a pár meccsből nem igazán látszott sok javulás a statokon, de mégis valahogy érzésre más volt így játszani. Kicsit összeszedettebbnek tűnt a játék, és valahogy kezdtem azt érezni, hogy nálam az erő (mondjuk eddig Padavanként is hajlítgattam kanalat, meg minden… :whistle: ) illetve, befolyásolhatom a csata menetét.
Mondjuk hozzáteszem a csapat is jobb volt mert kollektíven lőtték a megjelölt célokat, így pillanatok alatt eltűnt egy két hajó a térképről.

A másik még új dolog, a ctrl+X billentyű kombináció használata okozott némi fejfájást. Eddig nem használtam, mert macerásnak tartottam. Tegnap viszont beállítottam az egér egyik gombjára. Ez így jól kézre is esik, mert nem kell elvonnom a figyelmem az akcióról, de mivel még új dolog, párszor elfelejtettem kikapcsolni tüzelés előtt.
Még szokatlan és nem mindig tudom eldönteni, hogy mikor van be/kikapcsolva, és hát sokszor anyáztam is rendesen, mert tök más irányba lőttek az ágyúk, így a jó kis tiszta célokat elmulasztottam.
Nem baj majd megszokom, és megtanulom mikor kell, és mikor nem használni.

Még egyszer köszönöm a tanácsokat.
Izgalmas csatákat mindenkinek.

Ui.: Természetesen ezek után is szívesen fogadok tanácsokat és észrevételeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.241 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.