Csatahajókról általánosságban

Több
8 éve 6 hónapja #6794 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Csatahajók
szerintem meg az általános, hogy ha lövéshatárra lősz, ott már csak kis százalék talál. Persze az is számit, h hogy állnak veled szemben, ha oldalt, jóval biztosabb a találat, ha 90 fokban áll hozzád képest, akkor is, de ha ferdén, pláne ha távolodik, lövéshatáron már nehéz eltalálni. S mivel a csatahajóknak a legnagyobb a lőtáv, ők vannak nehezebb helyzetben.
Töltésidő is rengeteg, nincs lehetőség korrigálni, belőni a célt. Sztem csatahajónál kell a legjobban tudni célozni. sok gyakorlat szükséges, vagyis mész mész mész... ;) , érezni kell h 8km, 12 km, 15 km távolságból, cirkáló, csatahajó, neadjisten romboló ellen mennyire kell eléje célozni. figyelni h a hajótest milyen szögben áll a célzóvonaladhoz képest, ez szerint korrigálni a távolságot (s imádkozni, h közben ne kezdjen manővert). S ja, ha fordulásban van, nem is érdemes lőni 15 km körül már, mert minimális a találat esélye, meg kell várni mig egyenesbe jön.

amugy egy csatahajó egy cirkálót ki kellene végezzen, jó célzással, APvel le kell amortizálja, cirkálóra szemből is ad citadellát, a hatalmas kaliberkülönbség miatt. Csak el kell találni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6797 Írta: erdosati
erdosati válaszolt a következő témában: Csatahajók
Pont ezt akartam írni én is. Ha idáig olyan könnyen vigéckedtél a cirkálókkal a csatahajók ellen az csak a másik képzetlensége miatt volt :-) Baromi látványos hogy ezer ágyúból zúdítod a tüzet, ámde fél perc múlva érkezhet olyan sorozat hogy csak pillázol :D Csatahajóval 1vs 1 ben szívből kell örülni egy cirkálónak, inkább 2 mint egy ügyes romboló :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6802 Írta: Nasgotrah
Nasgotrah válaszolt a következő témában: Csatahajók
Elmondom ÉN hogy csinálom :)

Japán ágon vagyok így ezen csatahajókról tudok neked nyilatkozni.

A japán hajók nagy előnye a lőtáv elég messzire elég szépen el lehet lövöldözni vele ahogy tanult kollégám is mondta határon kell mozogni. (ez az egyik stílus :))

A másik ha már japán legyen kamikáze :) én nagyon sok fraget úgy szedek össze hogy amíg a többiek menekülnek és felbomlik az alakzat megyek előre és még kiszedek egy-két játékost mielőtt kilőnek. Lélektanilag sokan féltik a hajójukat és amint látják hogy nem akarsz menekülni sokszor inkább ők térnek ki és veszik menekülőre a dolgot ilyenkor ugye már nem minden ágyúja néz rád meg nem is arra figyel hogy pontosan célozzon. Neked már csak annyi a dolgod hogy mindig úgy fordulsz hogy az összes ágyú lőni tudjon rá.

Nagyon rossz tévhit szerintem hogy túl kell élni a csatát :) én ha süllyedek is kiszedek 2000-3000 xp-t . Pénzt meg visszahozza a többi hajó.

Magasabb tier-ben meg sok ugye a Tirpitz amit legtöbbször csak a pénzes játszani nem tudó emberek vesznek meg. No náluk aztán lehet aratni meg úgy fétik a hajójukat mint valami kincset. Kicsit rájuk ilyesztesz és már sinen is vagy :)

De mint mondottam én kicsit elborult csatahajós vagyok. Volt hogy már amikor nagyon vesztésre álltam inkább belekormányoztam magam az ellen hajójába :D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ghostsaker

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Krisztian
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 6 hónapja #6804 Írta: Krisztian
Krisztian válaszolt a következő témában: Csatahajók
Reggel volt egy jó csatám NC-vel, 6-an voltunk összesen, velem egy Mogami és egy Zao, odaát egy Gearing egy Ibuki és tán egy 8-as japán cirkáló. Kicsit paráztam sima bukó, tekintve domination volt, de a Zao lerendezte a Gearinget, a másik cirkáló meg segített időben észrevenni a cirkálók torpedóit, felmostuk velük a térképet pillanatok alatt, gyakorlatilag 2K hp-t ha lebontottak rólam. Igaz nem is voltak túl okosak, a jeges pályán hajókáztak ki 8-10 km-ekre, kapták az ívet rendesen, pedig 1 citadellát sem adott, pillanatok alatt elfogytak. Tegnap pl. egy Ibuki gondolta, hogy jó ötlet 8 km-re belassítani egy sziget takarásában, pont átment a salvo a bucka fölött, azonnal vége volt gyakorlatilag max hp-ról. Szóval fentebb a csatahajók életveszélyesek a cirkálókra. Tier 5-ben én is szenvedtem, nehéz eltalálni a könnyű cirkálókat azokkal az ágyúkkal, ők meg felhőben lövik a gyújtást, és elég pontosan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #6811 Írta: zstorok75
zstorok75 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Először is köszönöm mindenkinek a tanácsot.

Krisztian írta:
„Reggel volt egy jó csatám NC-vel, 6-an voltunk összesen, velem egy Mogami és egy Zao, odaát egy Gearing egy Ibuki és tán egy 8-as japán cirkáló. Kicsit paráztam sima bukó, tekintve domination volt, d a Zao lerendezte a Gearinget, a másik cirkáló meg segített időben észrevenni a cirkálók torpedóit, felmostuk velük a térképet pillanatok alatt, …”

De mit csináltatok annyi vízzel? Hová öntötted? A tengerbe? :blink: :whistle:

Kedves Jacktor!
Azt írtad, hogy kizárólag AP-t használjak. Észrevételem alapján csatahajóval, HE-vel is gyönyörűen lehet citadellát lőni egy oldalát mutató cirkálónak. Bár lehet, hogy ez csak a kisebb tierben működik, később már egyáltalán. Persze hozzáteszem, hogy ha csatahajóval játszom, akkor csatahajók és cirkálók ellen én is szinte mindig AP-t használok.
Viszont én mérgezett egerekhez és gyúródeszkához, amikor csak tehetem, szinte mindig HE-t. A Miki egér azt hiszem, nem szorul magyarázatra, de a gyúródeszka úgy tudom, hogy amíg ég, nem tud repülőt indítani és fogadni. Igaz ez?
Illetve, ha jól tudom anyahajók nem rendelkeznek olyan citadellával mint a csatahajók/cirkálók, így ellenük hatásosabb a HE.
Bár nem igazán próbáltam egyszer sem gyúródeszkát AP-val tésztaszűrővé alakítani, de HE-vel elég gyorsan merülő szenet lehet készíteni belőle. :)

Köszönöm.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 6 hónapja zstorok75 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szete58

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #6812 Írta: Ghostsaker
Ghostsaker válaszolt a következő témában: Csatahajók

Nasgotrah írta: Elmondom ÉN hogy csinálom :)
*
*
*
De mint mondottam én kicsit elborult csatahajós vagyok. Volt hogy már amikor nagyon vesztésre álltam inkább belekormányoztam magam az ellen hajójába :D


Na így lett Kongo-val Nagato skalpom :D :woohoo: :evil: :whistle: :pinch: ő akart rammolni, de én jobban fordultam és enyém lett a ram :P

Egyébként tényleg féltik a Tirpitz-esek a hajóikat, bár tisztelet a kivételnek, mert már osztott olyan mellé, aki keméyen belement az adok kapokba "brawling-távon" és meglepte őket a topredóival :silly:
Utolsó szerkesztés: 8 éve 6 hónapja Ghostsaker által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.319 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.