Szégyelem magam

Több
8 éve 3 hónapja #12465 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Szégyelem magam
Szerintem valamit félre értett, látott a kedves játékos társ. Komoly vesszőparipám ebben a játékban a csalás elleni harc. Így volt ez más játékokban is régebben, de ez most nem ide tartozik.

A lényeg, hogy mindenféle csalás dolognak utána járok (szabadidőmet feláldozva), hogy tudjam, mi mindent enged meg a WG a játékában.

Ki merem jelenteni, hogy kanyarodó lövések nincsenek. Sok minden más van. ha nem haragszotok, nem fogom felsorolni őket. Nem kívánok reklámot nekik.

A lényege illetve a működési elve ezeknek mind ugyanarra a játékbeli hibára alapozódik. Sajnos a WG ezt a hibát nem kívánja kiküszöbölni, így persze burjánzik a csalás is rendesen.

A hibáról meg már írtunk többen is korábban. A másodlagos és légvédelmi fegyverek automatikus tűzvezetése. Mindösszesen ennyi a baj. Ha ezeknek az irányítását a játékosokra bíznák, de legalábbis ketté vennék a légvédelmi és a hajók elleni tűzvezető rendszert, máris jelentősen lecsökkenne a csalások száma. A célok előretartását a szerver minden gépre (kliens) elküldi, mert ezek nélkül nem működnének az automatikus fegyverek. Más dolog, hogy nem rajzolja ki a képernyőre. Ezt "orvosolja" a segédprogram, ami megkerüli ezt a - valljuk be - igen csak halovány védelmét a játéknak és megjeleníti a képernyőn az előretartási pontot. Természetesen nem 100%-s a találat így sem, de ez nem is volt célja a fejlesztőknek, hiszen nem kell minden esetben találnia a másodlagos lövegeknek, illetve a légvédelemnek sem.

Ezt a problémát lovagolják meg a csaló programok. Mindösszesen annyit tesznek, hogy megjósolják hol lesz a célpont abban a pillanatban, amikor a kilőtt lövedékünk oda ér.

Ennek a rendszernek a gyenge pontja az igencsak sokféle hajó és hajó ágyúk. Ez a gyenge pont folyamatosan javul, ugyanis egy adatbázisból dolgozik. Abból olvassa ki, hogy éppen milyen hajóval tüzelünk, milyen fejlesztésű ágyúval és milyen típusú lövedékkel. Szintén az adatbázisból tudja meg, hogy milyen képarányú a monitorunk.

Az újabb, továbbfejlesztett adatbázisú célzás segítő programokhoz, már nem szükséges tanítani, pontosítani a tűzvezető rendszert. Már a program telepítésekor feltöltött, pontosnak mondható adatbázissal települ.

Nincs más dolgunk, mint a markert beállítani a hajó vízvonalára és nagyjából ennyi. Esetleg az elégedetlenek mehetnek pár csatát coop-ban, ahol az általános előretartást még lehet finomítani. Természetesen játék közben, hiszen ki sem kell lépni, hogy frissüljön az adatbázis. Korrekciót elvégezzük note++-n, majd frissítésre nyomunk, és máris betölti a korrekciót - játék közben - a célzó program.

Hogy milyen teljesítmény javulást okoz? Átlagos játékosnak jelentőset. Átlag feletti játékosnak könnyebbséget. Nem fárad el annyira csaták alatt. Rendszeres csatahajó használók tudják, miről beszélek. Folyamatos - részben tudat alatti - úgymond ösztönös lőelemképzés nagyon fárasztó tevékenység tud lenni hosszú távon. Leginkább azzal összehasonlítva, hogy csak egy karikának a mozgását és színét bámulom. Piros, nem lövök, szürke, lövök. Ennyire leegyszerűsíti a játékot és ezzel együtt tönkre is teszi.

Van egy másik típusú célzó program is. Grafikailag, más megoldást alkalmaz. Jelentősen összetettebb a használata és egyenlőre nem is nagyon értem, miféle elgondolás alapján működik. A lényege ennek is ugyan az, az előretartás megjelenítése és használata. Annyi a jelentős különbség, hogy még a tornyot sem kell a célra forgatni, mert megteszi maga a program. nekünk csak lőni kell. Ennél mélyebbre még talán akkor süllyedne a dolog, ha magától lőne és a hajót is irányítaná és persze magától belépne csatába, de ezt már akkor bot-nak hívnák. Gondolom ilyen is lesz, hiszen a WoT-ban is volt.

Ezek elolvasása után szálljatok tengerre és ilyen szemmel nézzétek az ellenfél és csapattársak teljesítményét!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #12470 Írta: GaiusHun
GaiusHun válaszolt a következő témában: Szégyelem magam
Na akkor én is megszólalnék. Elsődlegesen, csaló programok.
Nos, nem kellene, főleg a leírtak alapján, mivel innentől kezdve idomított az majom funkció lép életbe. Sőt, értelmét veszti a játék. Miért is? Mert lehet közben banánt eszegetni, hiszen egyéb agytevékenység nem is szükséges.
Mellesleg, hamar kiszúrható az ilyen játékos, és normális csapat esetében hamar ki is fókuszálható. Külön öröm, mikor ilyen "majmot" robbantasz ki a tengerből :P
Prémium hajók. Fölösleges a prémium használó hajósokra fenni a fogad. Semmivel sem jobb hajók, mint a többi, egyetlen előnyük van, megemelt kredit bevétel, csökkentett javítási költség. Lásd Atago...
Van Murmanskom is, azért csendben megjegyzem, az a gép most is halálos :evil:
Minden esetben az alábbi tényezők döntik el egy hajó sikerét, vagy sikertelenségét;
-a játékos tapasztalata a játékban, valamint az adott hajóval
- a kapitányi skillek megválasztása
- a hajó teljesítményének modulokkal való elősegítése/támogatása
- az ellenfél játékosainak képességei, kiszámíthatósága
- a megtámadott hajó képességeinek ismerete (itt külön előny, ha több ágat fejleszt az ember, így tapasztalatból tudja, mire számítson).

Összegezve csaló móddal vigéckedni kurva nagy öngól, csaló móddal harcolni önégetés. Lehet, hogy az átlagos játékost elkapják vele, de egy jobb azonnal kiszúrja, és biztos lehetsz benne, hogy vadászni fog rád, én ezt/azt szoktam tenni.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 3 hónapja GaiusHun által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sgt_dog, Doktoruur, zstorok75, Gizmo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja #12474 Írta: vonKurz
vonKurz válaszolt a következő témában: Szégyelem magam

Trucker39 írta: Ki merem jelenteni, hogy kanyarodó lövések nincsenek.

A hibáról meg már írtunk többen is korábban. A másodlagos és légvédelmi fegyverek automatikus tűzvezetése. Mindösszesen ennyi a baj. Ha ezeknek az irányítását a játékosokra bíznák, de legalábbis ketté vennék a légvédelmi és a hajók elleni tűzvezető rendszert, máris jelentősen lecsökkenne a csalások száma. A célok előretartását a szerver minden gépre (kliens) elküldi, mert ezek nélkül nem működnének az automatikus fegyverek. Más dolog, hogy nem rajzolja ki a képernyőre. Ezt "orvosolja" a segédprogram, ami megkerüli ezt a - valljuk be - igen csak halovány védelmét a játéknak és megjeleníti a képernyőn az előretartási pontot.


talán arról szól a kanyarlövés, hogy lassú löszernél, kis kaliberrel gyorsan mozgó hajónál valóban elég íves a ballisztika, legdurvább az amerikai rombolóknál, azokkal messze 13-14 km-re lőve különösen látványos a szóráskép, de a Nurnberg is tud elég vicceset...
kicsit utána kellene gondoljak, tulajdonképpen ha előre mozog a platform, és oldalirányban lovok, lehet a fizika tényleg igy muxik...

ez erdekes leiras volt a celzoprogikrol, en ugye nem hasznallok meg modot se, mert maceras :) ugyanakkor wotban a mod nelkuli jatekos nagyon komoly hatranyban volt a zoomot hasznalloval szemben...
itt feltettem egy zoomot, es baromi jo volt messzire. sajna rombolovadaszatra, amit en rendszeresen uzok :) katasztrofalis eredmennyel jart, ugy meg nemtom megtanulni az előretartást, ha folyamatosan különböző nagyítások közt ugrállok...

no, vissza az eredeti témára, a legnagyobb másodlagos lőtáv Yamamoto/Izumo 10km felszereléssel.
lehet az is megoldása lenne a problémának, ha 10km feletti célpontnál nem jelezné az előretartást, ezen bellul meg ha valakinek segedprogram kell a celzashoz, lelke rajta... és akkor nem kell gyokerestul ujrairni az egesz legvedem/masodlagos fegyver problemakort...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zstorok75, Gizmo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #12476 Írta: Doktoruur
Doktoruur válaszolt a következő témában: Szégyelem magam
Csak pár szösszenet a sok-sok dologról, ami itt elhangzott:

1; Kanyargó lövedékek? Ne röhögtessük már ki magunkat! vonKurz kolléga viccesen el is mondta róla a véleményét, amivel egyet is értek.

2; Prémium hajók! Szögezzünk le gyorsan valamit. Minden hajónak van előnye és hátránya. Nem azért lesz valaki jó játékos, mer azt prémium hajót vesz, hanem mert jól használja! És ez baromi nagy különbség. Arról nem is beszélve, hogy valakinek fekszik a hajó, valakinek nem. pl.: Nekem bejött a Nagato, sok embernek itt nem. Wolfinak, vagy nekem fekszik az Imperator (ami nagyon hasonlít az Arkansasra) sok ember a haját tépi vele. stb.stb.stb. Egyébként szépen összeszedte a konkrétumokat SteveDoki és GaiusHun, ajánlom mindenkinek elolvasásra.

3; Csaló progik. Gyorsan leszögeznék egy dolgot: ÉN NEM SZERETEM A CSALÁSOKAT ÉS ELLENE VAGYOK! De! Fura, hogy itt csak 3-4 ember emelte ki, hogy a játékban beépített csaló progi van a rombolók torpedózásához. Az nem probléma? Tudom, ez nem számít annak, mert az a játék része. Viszont az nem előny másoknak? Az sem fer szerintem. Kicsit meglepett, hogy a csatahajókat (és a prémium hajókat) kötik össze leginkább a csaló programokkal. Miért??? Egy csatahajó lő 18-20km-re. Mire odaér a célpont, már nagyon ritka az, hogy nincs elfordulva. Előretartás? Ne már!!!! Az még nem garantálja a tuti találatokat, de a citadellát sem (lásd RNG). Csak egy kérdés: mi van akkor amikor folyamatosan forog egy cirkáló? A csatahajós (aki használja a programot) hajra kenheti az előretartását, mivel "megszórja" azt a területet aztán lesz ami lesz. A legnagyobb előnyt akik szerezhetnek ezzel a programmal, azok a cirkáló kapitányok. Mégpedig a gyors töltés és toronyforgatás miatt. Csak erről érdekes módon szinte senki nem beszél......
Szerk.: Fura, nekem nem okoz fejtörést, gondolkodást és fáradt sem leszek attól, hogy előre tartok. Számolni sem kell, mivel ha sokat játszol egy hajóval (pl. csatahajó), akkor ez egy megy méregetés nélkül is....
Utolsó szerkesztés: 8 éve 3 hónapja Doktoruur által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sgt_dog, Szete58, zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja #12503 Írta: Get200
Get200 válaszolt a következő témában: Szégyelem magam
GaiusHun - miből veszed észre, hgy valaki csal? Folyton eltalál?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #12507 Írta: Fujipapa
Fujipapa válaszolt a következő témában: Szégyelem magam

Get200 írta: GaiusHun - miből veszed észre, hgy valaki csal? Folyton eltalál?!


Szerintem semmiből se! :unsure:
Ugyan is az AIM BOT lövések sem 100%-ban találnak! Ott van ugye a fegyverek szórás is, mint müködő fizikai modell a játékban!
Utolsó szerkesztés: 8 éve 3 hónapja Fujipapa által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.254 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.