Csak egy gyors kérdés...

Több
7 éve 3 hónapja #32514 Írta: reveszlaci
reveszlaci válaszolt a következő témában: Kérdés
a zöld színt graf spee-re hol lehet megszerezni amit az atlanti küldi képen mutat?? nem láttam sehol :blink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #32518 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: Kérdés
Linket róla, mert nem láttam!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #32523 Írta: reveszlaci
reveszlaci válaszolt a következő témában: Kérdés

ledgeri írta: Linket róla, mert nem láttam!

Az Earn2 2017 álca festésre gondoltam (zöld ) amit az események 2 képen mutat,,azt hogy lehet megszerezni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #32546 Írta: Flaged
Flaged válaszolt a következő témában: Kérdés

metalrobi írta: Ez igaz, sokszor a mersz hiányzott a nyersz-hez.
A japók már Pearl Harbort elcseszték, hogy a 3. hullámot végül lefújták. Na meg hogy az amcsik feltörték a kódokat, és az újabb ladikok véletlenül pont kifutottak hadgyakorlatra... Nem voltak maximalisták, holott ezeregy lehetőségük meg volt a totális pusztításhoz.
A németek meg honnan vették, hogy 2-3 ladikot és pár DD-t kell kiküldeni világmegváltásra...

Az amcsikat bármennyire is nem szeretem, a katonák között náluk is sok volt a bátor harcos, csak őket a feletteseik engedték is. A németeknél ez csak a szárazföldön volt meg, és bizonyos egységeknél a légierőben. Nyilván kicsit torzítanak ezek a filmek, de az alapjuk valós.
A németeknél sajnos a benyalt asztali tábornokok hoztak olyan döntéseket, melyeknek közük nem volt a valósághoz. Rommelnek is nem véletlenül kellett öngyilkosságot elkövetnie, holott mindenből kihozta a legtöbbet, és a partraszállás helyét is teljesen logikusan kikövetkeztette.


Ezzel azért vitatkoznék.Abban egyet értek veled,h az Amiknál is voltak bátor katonák,mint ahogyan az Oroszoknál és a Briteknél is.Viszont a szövetségeseknél éppen,hogy nem engedték az egyéni kezdeményezéseket.Max kisebb szinten(szakasz,század).Másrészről,ha komolyabb ellenálásba ütköztek egyből hívták a légierőt és a nehéztüzérséget.A Német hadseregben,főleg az elit hadosztályokban(waffen ss) elvárás volt az egyéni kezdeményezés.Egészen a legalsóbb szintekig.Nem véletlen,hogy a II.vh óta a mai napig a legnagyobb ászok a Német hadserekből kerültek ki.Pilóták,harckocsizók,tengeralattjárosok.
Torzítanak,hm.... az enyhe kifejezés.Nemrég néztem egy dokfilmet az ardenneki offenzíváról.
Sikító frászt kaptam a sok csúsztatástól meg hazugsáktól.Nem értem miért kell még ennyi idő után is elhallgatni és/vagy megmásítani bizonyos történéseket,szituációkat.A történelmet mindig a győztesek írják.Tartja a mondás,milyen igaz.Rengeteg dokfilmet látni a hős és rendíthetetlen amerikai hadseregről.Ezeknek a 90%-ka a II,vh-ról szól.A többi háborújukról nagyon kevés film van.Vajon miért?Gondolom,mert azt megnyerték,persze azt sem egyedül.Talán 1-2 dokfilmet láttam eddig ami a másik oldalt is bemutatja.Viszont remek könyvek vannak ebben a témában.Amelyek a németek szemszögéből írják le a dolgokat.
Hitlernek kiváló tábornokai voltak.Csak az volt a baj,h az a paranoiás,tehetségtelen,kisebbségi szindrómában szenvedő ripacs, féltékeny volt a tábornokokra.Hitler katonailag,stratégiailag egy nagy nulla volt.Igaz ugyan,h végig harcolta az I,vh-t,de csak mint baka.Folyton leszólta a javaslataikat és csak azért is a saját idióta,sokszor teljesíthetetlen ötleteit erőltette.Főleg a háború vége felé.Egy idő után a tábornokok már nem is mertek szólni neki a baromságai miatt.Mert könnyen a húskampón végezhették.Ha Hitler tartja magát a tervhez(eredetileg 45-ben akarták kezdeni a háborút) és a tábornokaira bízza a hadműveleteket,akkor nagy valószínűséggel nem így ért volna véget a háború.
Rommelnek nem azért kellett meghalnia,mert a szövetségesek partraszálltak Normandiában.
Hanem azért,mert tudott a készülő(1944.június.20) Hitler elleni merényletről és nem jelentette.
Ezért Hitler úgy döntött,hogy a német nép ne szerezzen tudomást az aljas árulásáról, ezért felajánlotta az öngyilkosság lehetőségét.Ugyanis Rommel nemzeti hős volt Németországban,valamint Hitler egyik(nem sok volt) kedvenc tábornoka is.A hivatalos tájékoztatás(akkori) szerint szívroham végzett vele.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Flaged által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #32550 Írta: tyer82
tyer82 válaszolt a következő témában: Kérdés
A "győztesek írják a történelmet" gondolathoz pár mondat. Olvastam anno, mikor az amcsik elkezdték bombázni a japán városokat, az a tábornok (nevére nem emlékszem sajnos), aki kitalálta, hogy többségében gyújtó bombákat használjanak (az európaitól eltérően a japán lakóépületek gyakorlatilag fából és rizspapírból voltak) - mivel így tudják maximalizálni a károkat és veszteségeket - tett egy olyan kijelentést, hogy ha elvesztetté volna a háborút, akkor őt bíróság elé állítják, mint háborús bűnöst, tömeggyilkost.
Persze ez nem mentesíti a németek népírtását, meg amit elkövettek, de mostanában kezdenek előkerülni eddig titkosított iratok stb., hogy ki mit csinált. A gimnazista történelemtanárom mondta, hogy ő pl. a XX. század történelmét nemigen szereti tanítani, mivel, amíg élnek még tanuk stb., mindig más szemszögből látni a dolgokat, mint mondjuk egy 100-200 évvel ezelőtti esemény esetén.
Egy adott esemény kapcsán, ha csak lehet, érdemes több oldalról, szemszögből utána olvasni ugyan arról, így talán kicsit reálisabb képet kap az ember, de nem könnyű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #32551 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Kérdés
Az lenne a normális, a tisztességes, hogy emberiességi szemszögből vegyék górcső alá a szövetségesek döntéseit is, nemcsak a vesztes félét és nevezzék nevén azokat a parancsokat, parancsnokokat, tetteket, amelyek ezen a mércén elbuknak, gyak. emberiesség elleni bűnöket követtek el, v követnek el.
Változtatni már nem lehet rajta, de legyen kimondva... :whistle:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.421 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.