Csatahajókról általánosságban

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #6784 Írta: Jacktor
Jacktor válaszolt a következő témában: Csatahajók
- Kizárólag AP-t használj (kivéve ha egy romboló ellen maradtál egyedül, de akkor már nem csak azon fog múlni)
- Mindig a vízvonal magasságába célozz, így a legnagyobb a citadella esély.
- Egyedül soha ne törj be az ellen vonalai elé, mert pillanatok alatt kikapnak. Mindig figyeld, hogy épp hány hajó lőtávjában vagy benne; ha többen rád szállnak és lőnek, az már régen rossz.
- A lövések közti szembefordulás nagyon jó taktika, ami ráadásul működik fordítva, azaz háttal, menekülés közben is. Nem szégyen a futás! Mindenképp akkor kezdj fordulni, miután az ellen BB ellőtte magát, de akkor padlóig nyomva a kormánykereket... Ha van sok kredited, a lapátgyorsítót (Steering Gears Modification 2) mindenképp rakd fel mint felszerelést BB-kre (1 milla és t6-től érhető el).
- Emellett az ellen mozgását is figyelni kell és ha van rá lehetőség, szemből nem rálőni, hanem megvárni míg merőlegesbe kezd fordulni a lövés előtt. Na ilyenkor az utolsó pillanatban - mielőtt a hátsó ágyúi is célra érnek - elengedni a salvot és azonnal irányba fordulni utána (jó eséllyel mire odaérnek a lövedékei, már szemben leszel vele).
- Hogy mikor van értelme megfordulni, azt a többi hajó elhelyezkedése is befolyásolja, de ha tiszta 1v1-be kerülsz egy BB-vel, akkor felesleges menekülni, rá kell menni (nem neki menni, mert attól valószínűleg mindkettőtök elsüllyed).
- Folyamatosan figyelni kell a hajód aktuális pozícióját, hogy nem-e mentél ki agyaggalambnak sok hajó elé. Ilyenkor elég egy pillantás a kistérképre és azzal műár tudatosul is benned, hogy a következő adandó alkalommal (lásd fent) vissza kell vonulni.
- És még egyszer. Ha gáz van, akkor fordulj (de jókor) és tipli! különben pillanatok alatt lebontanak, főleg a 2-3x gyújtó CA-k tudnak nagyon gyorsan leégetni, ha már elnyomtad a javítót.

Ja igen, és a Myogi a leggyengébb hajó az ágon, szóval messzemenő következtetéseket ne vonj le az azzal produkált teljesítményedből.
Kongo már jó lesz, Fuso meg nagyon jó, Nagato kis visszaesés, Amagi meg legjobb (tovább nincs még meg).
Utolsó szerkesztés: 8 éve 6 hónapja Jacktor által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ghostsaker, Samy70, Szete58, Doktoruur, zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #6785 Írta: Doktoruur
Doktoruur válaszolt a következő témában: Csatahajók
Bár közel sem vagyok félisten, de azért megpróbálok segíteni.

Kezdeném azzal, hogy nem lenne jobb az EU szerveren játszanod, mint az Ázsiain? Csak azért, mert talán jobb lenne a ping pl. Az sosem baj, ha nem szaggat be a játék, vagy csak ritkán van lagg.

Megnéztem a statisztikád. Pl a Wyoming átlag sebzése nem is rossz. A legjobb eredményed vele 77k, ami meg nagyon jó szerintem. Szóval összességében nem rosszak a statjaid csatahajóval.

A pontosság növelő modult én a japán csatahajókon használom, az amcsin a messzebb lövést preferálom. Ami fontos, hogy miután lőttél, fordulj is. De ezt írtad. Nem kötelező teljesen profilba állnod, hogy minden ágyúval lőhess! Úgy állj be, hogy mindegyikkel tudj lőni, viszont a lehető legkisebb felületet mutass nekik.

A közelség: fontos, hogy láss a pályán! Értem ezalatt azt, hogy hamarabb kezdj el fordulni (teljes kör)! Ha akkor próbálsz visszavonulni, mikor az ellenséges csatahajók már közel vannak, akkor már baj van. Mivel a tornyok lassan fordulnak, így te nem tudod viszonozni a tüzet. Cirkálóknál: én vagy nagyon közel engedem őket, vagy az ő lőtávolságukon kívülről lövöm őket. Közelről péppé lövöm őket, távolról meg nem tudnak visszalőni. Viszont ha nagyon közel engeded őket, akkor tudd, hogy ki tud torpedózni és ki nem! A másik, hogy ez 1!!! cirkálónál alkalmazom.

A csatahajókat szeretik lőni a cirkálók, mert viszonylag könnyen gyulladnak. Nos, amikor több cirkáló lő és már égek, akkor nem használom a javítást. Azért nem, mert hamar újra fogok égni. Ha majd 2 helyen égek, akkor oltok. De ez függ attól, hogy mennyi a HP-m és milyen a harci körülmény.

Ami kimaradt: teljes fordulásnál, amikor menekülnöd kell, a fenekedet mutasd az ellenfeleknek. Kevés találatot kapsz és főleg nem megy le a fél HP-d. Az ágyúkat fordítod, ha kell rögzíted (ctrl + X) és curikk. Amint megtették az ágyuk a kört, osztani az áldást, de akkor se fordulj oldalra teljesen. Ja igen! Előtte ne felejtsd el újra megnyomni a ctrl + X bill. parancsot.

U.i.: Ne felejtsd el, hogy minden csatában figyel az RNG Istene! :) Hiába lősz jól, van, hogy ad, de van, hogy elvesz!

Remélem tudtam segíteni egy kicsit!

Üdv.

D.

Látom a Főnök megelőzött! :)
Utolsó szerkesztés: 8 éve 6 hónapja Doktoruur által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #6793 Írta: zstorok75
zstorok75 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Nagyon köszönöm a remek válaszokat a „negyed, fél, és háromnegyed” isteneknek. :lol:
Igyekszem ezekre odafigyelni. Remélem mind ezt a sok jó tanácsot sikerül is majd kamatoztatni.

Ha jól értem és veszem ki a szavaitokból akkor úgy általánosságban elmondható, hogy a Japán csatahajóknak inkább távolsági harcok fekszenek, tehát max lő táv körül érdemes velük harcolni míg az amcsik inkább a közelebbi kb. fél és ¾ közötti lő távról.
Mindkét ág első két csatahajójáról eddig az a tapasztalatom, hogy nem túl pontosak, sőt…
A későbbiekben fog e ez valamelyest javulni? Vagy szokjak hozzá, hogy illegális halászhajót terelgetek és ne lepődjek meg, ha több agyonbunkózott delfin jön a felszínre mint hadihajó megy a mélybe.
Illetve most 3-4-5 szinten kicsit erősebbeknek érzem a cirkálókat, mint a csatahajókat. Amikor az Omahával (de ez igaz volt a St Louissal is, és a Furutakával is így van csak kicsit más léptékben) 1v1-ben egy csatahajóval kerülök szembe, nem nagyon szoktam attól tartani, hogy ki jön ki gyöztesen a párharcból. Természetesen nem azt mondom, hogy nem fordul elő, hogy én maradok alul, de sokkal bátrabban merek nekimenni a csatahajónak, mint fordított helyzetben egy csatahajóval egy cirkálónak. A későbbiekben is ennyivel hatékonyabbak lesznek a cirkálók?
Kicsit furcsa hogy 300+ mm ágyúval megkínálok egy cirkálót és igazából, ha nem közvetlenül az oldalát találom el, nem nagyon tántorodik el abbéli szándékától, hogy ledaráljon.

Köszönöm a válaszokat még egyszer.
Jó játékot mindenkinek.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 6 hónapja zstorok75 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6794 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Csatahajók
szerintem meg az általános, hogy ha lövéshatárra lősz, ott már csak kis százalék talál. Persze az is számit, h hogy állnak veled szemben, ha oldalt, jóval biztosabb a találat, ha 90 fokban áll hozzád képest, akkor is, de ha ferdén, pláne ha távolodik, lövéshatáron már nehéz eltalálni. S mivel a csatahajóknak a legnagyobb a lőtáv, ők vannak nehezebb helyzetben.
Töltésidő is rengeteg, nincs lehetőség korrigálni, belőni a célt. Sztem csatahajónál kell a legjobban tudni célozni. sok gyakorlat szükséges, vagyis mész mész mész... ;) , érezni kell h 8km, 12 km, 15 km távolságból, cirkáló, csatahajó, neadjisten romboló ellen mennyire kell eléje célozni. figyelni h a hajótest milyen szögben áll a célzóvonaladhoz képest, ez szerint korrigálni a távolságot (s imádkozni, h közben ne kezdjen manővert). S ja, ha fordulásban van, nem is érdemes lőni 15 km körül már, mert minimális a találat esélye, meg kell várni mig egyenesbe jön.

amugy egy csatahajó egy cirkálót ki kellene végezzen, jó célzással, APvel le kell amortizálja, cirkálóra szemből is ad citadellát, a hatalmas kaliberkülönbség miatt. Csak el kell találni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6797 Írta: erdosati
erdosati válaszolt a következő témában: Csatahajók
Pont ezt akartam írni én is. Ha idáig olyan könnyen vigéckedtél a cirkálókkal a csatahajók ellen az csak a másik képzetlensége miatt volt :-) Baromi látványos hogy ezer ágyúból zúdítod a tüzet, ámde fél perc múlva érkezhet olyan sorozat hogy csak pillázol :D Csatahajóval 1vs 1 ben szívből kell örülni egy cirkálónak, inkább 2 mint egy ügyes romboló :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 6 hónapja #6802 Írta: Nasgotrah
Nasgotrah válaszolt a következő témában: Csatahajók
Elmondom ÉN hogy csinálom :)

Japán ágon vagyok így ezen csatahajókról tudok neked nyilatkozni.

A japán hajók nagy előnye a lőtáv elég messzire elég szépen el lehet lövöldözni vele ahogy tanult kollégám is mondta határon kell mozogni. (ez az egyik stílus :))

A másik ha már japán legyen kamikáze :) én nagyon sok fraget úgy szedek össze hogy amíg a többiek menekülnek és felbomlik az alakzat megyek előre és még kiszedek egy-két játékost mielőtt kilőnek. Lélektanilag sokan féltik a hajójukat és amint látják hogy nem akarsz menekülni sokszor inkább ők térnek ki és veszik menekülőre a dolgot ilyenkor ugye már nem minden ágyúja néz rád meg nem is arra figyel hogy pontosan célozzon. Neked már csak annyi a dolgod hogy mindig úgy fordulsz hogy az összes ágyú lőni tudjon rá.

Nagyon rossz tévhit szerintem hogy túl kell élni a csatát :) én ha süllyedek is kiszedek 2000-3000 xp-t . Pénzt meg visszahozza a többi hajó.

Magasabb tier-ben meg sok ugye a Tirpitz amit legtöbbször csak a pénzes játszani nem tudó emberek vesznek meg. No náluk aztán lehet aratni meg úgy fétik a hajójukat mint valami kincset. Kicsit rájuk ilyesztesz és már sinen is vagy :)

De mint mondottam én kicsit elborult csatahajós vagyok. Volt hogy már amikor nagyon vesztésre álltam inkább belekormányoztam magam az ellen hajójába :D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ghostsaker

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.252 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.