Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Steel Ocean

Több
8 éve 4 hónapja #9328 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Steel Ocean
Letudtam 40 csatát.

Kis összegzést adnék az eddig tapasztaltakról.

Grafika. Megszokható. Ha nem játszottam volna a WoWs-l korábban, akkor még jónak is mondanám. Olyan WoT-s kinézetű. Effektek megfelelőek. Semmi különös. Tűrhető sebességgel megy a gépemen alap beállítással.

Hangok, zene. Hangok sem különösebbek, olyan átlagosak. Viszont ez az első ilyenféle játék, aminek nem kapcsoltam ki a zenéjét az első 5 percben. Valószínűleg nagyon szegényes lenne a hangzás, ha kikapcsolnám. Amúgy teljesen passzol a játékhoz.

Irányítás. Jól konfigurálhatóak a gombok és van inverz egér (van akinek ez a vessző paripája). Azonnal átállítottam nekem kézre eső módon, bár ezt a CV kicsit felrúgta.

Menü, MOD-ok. Menü jól átlátható, nem akarták vele megváltani a világot. Minden ott van, ahol kézre esik. Mondhatnám, egész jónak is. Az alap UI teljesen rendben van szerintem. Kicsit fura volt először, hogy a lövegek oda hordanak, ahová a szórásképjelző mutatja. A többi panel, kijelző teljesen jól használható. Semmi átállítási gondolat fel sem merült bennem.

Mikromenedzsment. Az látszik, hogy volt kitől, honnan tanulniuk. Mindenhol, gold, meg pénz, meg ilyenek igénylése. Bár ügyesen van burkolva a dolog. Jók a előfizetési lehetőségek, jók és ötletesek a goldért vásárolható dolgok. Kicsit jobbak, de azért nem olyan nagyon jobbak. Rengeteg fejleszteni való van a játékban már most is. Felszerelések, fegyverek, eszközök, stb. Nagyon ötletesen oldották meg a legénység kérdését. Nem kell minden hajóra venni egyet és nem is kell átképezni őket. Nagyon értékesek, mert igencsak lassan fejlődnek. Ha sikerül megfelelő tulajdonságú legénységet egy hajóba összeválogatni, azzal szerintem csatát lehet nyerni.

Hajókról. Szépen tanítja a játék a hajótípusok használatát. No nem a training-re gondolok, hanem magára a játékra. Ha valamelyik hajót nem úgy használja a játékos, mint ahogyan azt kellene, elég keményen büntet a játék. Szerintem a legjobb oktatási mód ez. Bizony hamar megtanította velem is, hol van a helyem a csatahajóval. Az első 5 percben már el is süllyesztettek. Elég szégyen volt Top csatahajóval elsőként kilépni a játékból. No de azóta más a helyzet. Cirkálót még nem próbáltam, de a többi hajó típus teszi a dolgát.

Romboló. Nehéz nekem vele jól ténykedni, mert nagyon sérülékeny és bizony meg kell vele tanulni torpedózni. Feledhetetlen élmény volt számomra (remélem a tengeralattjáró parancsnokának is) a tengeralattjáró elleni küzdelem. Gyakorlatilag leizzadtam mire az elsőt sikerült elkapnom és elsüllyesztenem. Percekig kergettük egymást. Megállni nem szabadott, mert távolról a csatahajó azonnal kiszedett volna.

Cirkáló. Egyenlőre kimaradt a szaknévsorból.

Csatahajó. Nagy kedvenc lett egyenlőre. Legyen aki előre megy felderíteni, a csatahajó máris tudja tenni a dolgát. Ellenséges BB-t (Bámészkodó Birkát) pillanatok alatt kiszedi, mondjuk két Salvo-val. Ha romboló közel jön, hatékony ellene a másodlagos fegyver. Persze nagyon meg kell tanulni velük célozni. Légvédelem sem olyan nagy probléma. Azzal is jól lehet irtani az ellenséges gépeket. Nem túl mozgékony, de nagyon hatékony tud lenni, ha nincs felspottolva és megfelelően helyezkedik.

Hordozó. Hááát, egyenlőre kicsit csalódás számomra, de majd még később meglátjuk. Nagyon gyorsan fogynak a repülőgépek, igaz elég rendesen el van velük látva a hordozó. Már az most látszik, hogy csapatban kell őket küldeni támadásba, mert külön külön gyorsan leszedik őket. Jó a másodlagos fegyvere, bár ha már használnia kell, akkor az régen rossz.

Tengeralattjáró. A végére hagytam, mint ilyenféle játékban az újdonságot. Nagyon meg kell tanulni vele játszani. Nagy türelmet és kitartást igénylő hajótípus. Láttam vele nagyon hatékonyan játszó játékosokat is. Nekem sajnos nem meg vele a játék. Végtelenül sérülékeny és ha egyszer felfedezték, nagyon nehezen tud csak elmenekülni. Majd később meglátjuk, mi lesz ebből a hajótípusból.


Végül maga a játék. Aránylag gyors csaták vannak, de azért nem kell nagyon kapkodni. Romboló kicsit sem az én stílusom, de még azzal is tudtam néha eredményes lenni. A hajó típusok, amiket kipróbáltam szépen elkülönülnek. Érdekes, sokszor izgalmas csatákat sikerül menni. Sajnos itt is rengeteg a fura beállítottságú játékos (érts idióta). Ha sikerül a Tier I-n túl evickélni, már utána kicsit normalizálódik a helyzet, de addig egy rémálom. Volt olyan eset, hogy csak a mi oldalunkon 4! kék játékos volt. természetesen ezek az official team killerek. Nem győz az ember elmenekülni a saját játékosok elől.
Tier II-től már érdekesek, izgalmasak a csaták. megjelennek a hordozók és az egyéb állatfajták, akarom mondani hajótípusok. Közben megszokja a szem az idegen ikon jelzéseket. megszokja a billentyűzet kiosztást és gyakorlatilag játszik. A játék alatt játékot értek. Ez a játék nem szimulátor. Egyértelműen WoT a tengeren. Annak jó és rossz tulajdonságaival egyben.

Sok pozitívumot soroltam fel. legyen pár negatívum is.

Csak egy szerver van. A legnagyobb negatívum - bár erről nem hiszem, hogy a játékfejlesztők tehetnek - hogy a WoWs-ban kellene lennie, mind annak az újdonságnak és ötletnek, amit ebbe a játékba bele tettek. A füstbombától kezdve a legénységen keresztül a célzási rendszeren át, a fejlesztéséig bezárólag. Ha ez mind-mind benne lenne a WoWs-ban, kitörne a kánaán.

Így viszont, csak tovább osztják a játékos közösséget. Bosszankodom miatta. Nos, nem azért, mert versenyhelyzet alakul ki, hanem azért, mert ezeket az ötleteket a WG is beépíthette volna a játékba és nem fogyatkozna talán annyira a játékosszám.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, zstorok75

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #9348 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Steel Ocean
Jelenleg szerver karbantartás van (elvileg javítanak a szerver elérhetőségen).

Így - a szünetet kihasználva - kerestem leírásokat, útmutatókat a játékhoz.

Útmutatók

Ígéret történt, hogy hamarosan érkezik az angol hajóág is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #9352 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Steel Ocean
Omaha bevetésen. Sajnos vesztettünk. A fene nem gondolta volna, hogy az ellenfél összes csatahajója otthon várakozik. Jól beléjük futottam az Omaha-val és szétcincáltak. Kicsit elfelejtettem, hogy ez egy (nagyon ) könnyű cirkáló. Igaz, ez volt az első bevetés vele. tetszik, hogy a romboló után olyan "komótosabb", kényelmesebb vele jönni, menni. A sündisznó jellege, olyan mint a WoWs-ban.

Ami viszont látszik, hogy miért is értékesek a parancsnokok és miért jó, hogy nem kell minden hajóra átképezni őket. (ma is kaptam eventen két parancsnokot).

Nagyon lassan lépnek szintet és a jelenlegi parancsnokaim skilljei olyan lvl5 körül nyílnak meg, most meg még talán hármas szinten vannak.

Utolsó szerkesztés: 8 éve 4 hónapja Trucker39 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #9353 Írta: geotigris9
geotigris9 válaszolt a következő témában: Steel Ocean
Trucker nagyon izgat ez az alternatíva téged! :lol: (Persze ez nem baj, csak megállapítás részemről.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #9356 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Steel Ocean
Valószínűleg nem ismersz. :)

Elég régóta folytatok egy fajta szélmalom harcot a WG egyeduralma ellen. Még a WoT-s időben kezdődött a dolog és a WG által, a játékosok irányába tett nyilatkozatok és gesztusuk sarkalltak arra, hogy keressek és keressek.

Nagyon nehéz feladatra vállalkoztam. Nem is mindig kellemes a "megmondó" ember szerepében lenni. Igyekszem mindig kulturált keretek között tenne mindezt.

Az ilyet azért nehezen bocsájtom meg.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: geotigris9

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #9360 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Steel Ocean
Végre egy játék, amiben a csatahajóknak nem kell annyira tartaniuk a rombolóktól vagy a cirkálóktól. Itt nem eszi meg reggelire egy romboló a top csatahajót. :)

Szerk. No meg ugye a német technológia is számít valamit. :)


Utolsó szerkesztés: 8 éve 4 hónapja Trucker39 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.232 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.